Sotsiaalmajutust ootab umbes 600 inimest ({{commentsTotal}})

Tallinna sotsiaalmajutusüksustes leiab peavarju ligi 600 inimest ning umbes sama palju inimesi ootab järjekorras, et saada koht sellisesse ühiselamutüüpi majja. Nendes majutusasutustes aitavad spetsialistid koduta inimestel jõuda tagasi iseseisvasse ellu.

Koplis, Tuulemaa tänaval asuvas majas elab üle 200 inimese, kellel päris oma kodu pole. Selleks, et kodutu saaks tavaellu tagasi pöörduda, tuleb tal läbida isikliku plaani järgi ja sotsiaaltöötaja abiga resotsialiseerimine. Sellist võimalust oma elu korda saamiseks ootab järjekorras 600 inimest ja 60 perekonda. Koduta inimeste arv ei paista pealinnas vähenevat ja see tähendab, et lähiajal tuleb sotsiaalmajutusüksusi juurde ehitama hakata," vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tallinna linnal on riigiga läbirääkimised, et saada veel maareformi käigus maatükke kuhu ehitada. Meil on küll ressurssi olemas, kuid on selge, et sellist tüüpi maju ei saa ehitada ühte kohta, vaid neid tuleb hajutada," ütles Tallinna abilinnapea Eha Võrk.

Tallinna sotsiaaltöökeskuse juhataja Kersti Põldemaa hinnangul saaks pikka järjekorda lühendada nii, et ehitada sotsiaalkodud neile, kes päris omaette elamisega toime ei tule. Sotsiaalkodus võiks Põldemaa hinnangul olla igal inimesel oma tuba. Sotsiaalmajutusüksuses sellist võimalust ei ole ning omaette tuba on vaid peredel.

"Sotsiaalmajutusüksustes on kahjuks ka selliseid inimesi, keda pole võimalik resotsialiseerida. Sellepärast tekivad ka järjekorrad. Aga neid inimesi pole kahjuks võimalik siit välja saata," selgitas Põldemaa.

Tallinna vanimas sotsiaalmajutusüksuses algas remont. 1960-ndatel ehitatud maja ei pea sooja ning talvel on elanikel külm. Korda tehakse välisilme aga ka koridorid ja ühises kasutuses olevad ruumid. Töö koos järelevalvega maksab 760 000 eurot.

"See ei too meile kohti juurde aga lihtsalt need elutingimused, mis 10 aasta jooksul on siin amortiseerunud, et me saame neile lihtsalt paremad elutingimused," kommenteeris Tallinna abilinnapea Merike Martinson.

Sotsiaalmajutusüksuse asukad uudistavad aknast tellinguid. Nemad elavad siin oma tavapärast elu edasi ka remondi ajal ja välja ei koli.

Järgmisel aastal algab remont Paljassaare sotsiaalmajutusüksuses.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.