Sotsiaalmajutust ootab umbes 600 inimest ({{commentsTotal}})

Tallinna sotsiaalmajutusüksustes leiab peavarju ligi 600 inimest ning umbes sama palju inimesi ootab järjekorras, et saada koht sellisesse ühiselamutüüpi majja. Nendes majutusasutustes aitavad spetsialistid koduta inimestel jõuda tagasi iseseisvasse ellu.

Koplis, Tuulemaa tänaval asuvas majas elab üle 200 inimese, kellel päris oma kodu pole. Selleks, et kodutu saaks tavaellu tagasi pöörduda, tuleb tal läbida isikliku plaani järgi ja sotsiaaltöötaja abiga resotsialiseerimine. Sellist võimalust oma elu korda saamiseks ootab järjekorras 600 inimest ja 60 perekonda. Koduta inimeste arv ei paista pealinnas vähenevat ja see tähendab, et lähiajal tuleb sotsiaalmajutusüksusi juurde ehitama hakata," vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tallinna linnal on riigiga läbirääkimised, et saada veel maareformi käigus maatükke kuhu ehitada. Meil on küll ressurssi olemas, kuid on selge, et sellist tüüpi maju ei saa ehitada ühte kohta, vaid neid tuleb hajutada," ütles Tallinna abilinnapea Eha Võrk.

Tallinna sotsiaaltöökeskuse juhataja Kersti Põldemaa hinnangul saaks pikka järjekorda lühendada nii, et ehitada sotsiaalkodud neile, kes päris omaette elamisega toime ei tule. Sotsiaalkodus võiks Põldemaa hinnangul olla igal inimesel oma tuba. Sotsiaalmajutusüksuses sellist võimalust ei ole ning omaette tuba on vaid peredel.

"Sotsiaalmajutusüksustes on kahjuks ka selliseid inimesi, keda pole võimalik resotsialiseerida. Sellepärast tekivad ka järjekorrad. Aga neid inimesi pole kahjuks võimalik siit välja saata," selgitas Põldemaa.

Tallinna vanimas sotsiaalmajutusüksuses algas remont. 1960-ndatel ehitatud maja ei pea sooja ning talvel on elanikel külm. Korda tehakse välisilme aga ka koridorid ja ühises kasutuses olevad ruumid. Töö koos järelevalvega maksab 760 000 eurot.

"See ei too meile kohti juurde aga lihtsalt need elutingimused, mis 10 aasta jooksul on siin amortiseerunud, et me saame neile lihtsalt paremad elutingimused," kommenteeris Tallinna abilinnapea Merike Martinson.

Sotsiaalmajutusüksuse asukad uudistavad aknast tellinguid. Nemad elavad siin oma tavapärast elu edasi ka remondi ajal ja välja ei koli.

Järgmisel aastal algab remont Paljassaare sotsiaalmajutusüksuses.

Toimetaja: Aleksander KrjukovViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema