Häirekeskuse juht: ühtsele hädabinumbrile üleminek on olnud üsna stressirohke ({{commentsTotal}})

Häirekeskuse juhataja Janek Laev tõdes, et kuigi organisatsiooni pärjati Euroopa partnerite poolt parima ümberkorralduse eest saadud auhinnaga, ei tähenda see, et häirekeskuse arendamine jääb nüüd soiku, vaid täna proovitakse kasutusel olevaid tehnoloogilisi lahendusi viia vastavusse üldiste ühiskonnas ja tehnoloogia valdkonnas toimuvate arengutega.

Eesti häirekeskus sai Prahas toimunud Euroopa Hädaabinumbri Assotsiatsiooni konverentsil auhinna parima ümberkorralduse ehk ühisele hädaabinumbrile 112 ülemineku eest. "See on väga tugev sõna ja tunnustus selle eest, mida me oleme teinud midagi ja seejuures loetakse seda ekspertide poolt väga heaks teoks," rääkis Janek Laev "Ringvaatele".

Häirekeskuse juhi sõnul ei valita auhinna laureaate välja niisama. "Algul valib ekspertkomisjon välja mitu tegu ja siis ütlevad liikmesriigid oma arvamuse, milline nendest tegudest on kõige kõige. Seekord oli see meie tegu ja järgmisel aastal kellegi teise tegu," rääkis Laev.

Ta märkis, et ühisele häirenumbrile üleminek polnud kerge. "Unetuid öid ja piltlikult öeldes pisaraid oli päris palju," tunnistas Laev. "Kui sa pead tegelema sellise teenusega, mis peab töötama 24/7 ja seal ei loeta tunde, vaid minuteid ja sekundeid, siis sa ikka hakkad muretsema küll," nentis häirekeskuse juht.

Laeva hinnangul oli kõige keerulisem kahe erineva organisatsiooni - päästeameti ja politsei - kultuuri kokku sulatamine. "Sa pead mõtteviise muutma ja inimestele tuleb anda läbi koolituste uued oskused. Lisaks on meil veel väga tehniline ala, sest me suhtleme inimestega läbi kommunikatsiooni tehnoloogia," selgitas Laev.

Ühtlasi märkis ta, et siseministeeriumi tugi IT- ja kommunikatsioonilahenduste vallas on märkimisväärne ning ministeeriumi arendusmeeskond on loonud häirekeskusele väga nutikaid lahendusi. Laev lisas, et nüüd on kätte jõudnud aega pakkuda oma lahendusi ka teistele riikidele. Selleks sobivad Laeva hinnangul just sellised konverents, mis äsja Prahas aset leidis.

Samas pole häirekeskuse arendamine lõppenud. "Elul on alati hele ja tume külg - meie töös tuleb ka ette olukordi, kus hoolimata ettevalmistusest, ei tule ülesande lahendamine välja. See teeb kurvaks aga niipalju, kui meil töötab inimesi, siis võib ette tulla inimlikke eksimusi ja selle eest ei saa ennast kunagi kaitsta," rääkis Laev.

Häirekeskus peab arvestama ka tehnoloogia ja sellega seotud ühiskondlike arengutega. "Tänapäeval on sotsiaalmeedia kõigi käsutuses, mistõttu telefonikõne jääb järjest rohkem taha plaanile. Seega seismise hetke ei tule ette isegi unes mitte ja üsna varsti tuleme avalikkuse ette uute arendustega, mis täiendavad tänast seisu," kinnitas häirekeskuse juhataja.

Toimetaja: Allan Rajavee



Rail Balticu skeemid Ernst & Youngi uuringust.Rail Balticu skeemid Ernst & Youngi uuringust.
Läti seim ratifitseeris Rail Balticu kokkuleppe

Läti seim ratifitseeris Läti, Leedu ja Eesti valitsuste vahelise Rail Balticu raudteeühenduse arendamise kokkuleppe.

Kadri VoorandKadri Voorand
Kadri Voorand kirjutas noorte laulupeoks kooridele kaks uudisteost

2. juulil kõlavad noorte laulu- ja tantsupeol esmakordselt Kadri Voorandi lood "Elu on lootus ja loomine" (sõnad Doris Kareva) segakooride ning "Aga tule" (sõnad Liisa Lotta Tomp neidudekooride esituses.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Joachim Löw ja Saksamaa jalgpallikoondisJoachim Löw ja Saksamaa jalgpallikoondis
TÄNA OTSE | Löw jahib Tšiili vastu sajandat võitu Saksamaa juhendajana

Teises tänases kohtumises ristavad maailmajagude karikaturniiril sarved avavoorus võidukad olnud Saksamaa ja Tšiili. Otseülekanne algab ETV2 eetris kell 20.50. Kommentaatorid Kristjan Kalkun ja Mihkel Uiboleht, stuudios Tarmo Tiisler.

Jaanituli.Jaanituli.
Prognoos: jaanilaupäev möödub jahedalt, aga suurema sajuta

Reedesel võidupühal ja jaanilaupäeval on Eesti kohal jaheda õhumassiga nõrk kõrgrõhuala ning suurema tõenäosusega võib Eesti idaservas hoovihma tulla.

IT-ettevõte Nortal kogub Araabia riikides oma tööga häid soovituskirju.IT-ettevõte Nortal kogub Araabia riikides oma tööga häid soovituskirju.
Lang: anname Araabias edasi Eesti kümne aasta taguseid tublisid saavutusi

IT-ettevõte Nortal asub Araabia Ühendemiraatide föderaalvalitsusele ja Dubai emiraadile valmistama ette seadusandlust e-riigi lahenduste ettevalmistamiseks. Nortali üheks "soovituskirjaks" on Omaani valitsusele tehtud analoogne töö, mille tulemusel see araabiariik sai omale Eestiga sarnased e-riigi lahendused. Uue koostöö lepingute sisu jääb aga konfidentsiaalseks.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Tallinna tehnikaülikooli peahoone.Tallinna tehnikaülikooli peahoone.
Ülikoolid vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes

Nii Tallinna tehnikaülikool, maaülikool kui ka Tallinna ülikool vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes, sest vähenenud on ka keskkoolilõpetajate hulk.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
Regula Paljassaare sadamas.Regula Paljassaare sadamas.
Parvlaev Regula taastusremont sai valmis

Parvlaev Regula läbis põhjaliku remondi - alusel puhastati ja värviti korpus, samuti taastati erinevad masinad ja seadmed.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema