Panama lekke "ohver" Cameron: see nädal pole olnud kerge ({{commentsTotal}})

{{1460202794000 | amCalendar}}

Suurbritannia peaminister tunnistas konservatiivse erakonna aktivistidele esinedes, et nädal pärast Panama leket pole kerge olnud, kuna peaministri hinnangul ei suutnud ta toime tulla lahvatanud skandaaliga. Londonis, peaministri residentsi ees toimus täna protestimeeleavaldus, kus nõuti oma isa offshore-firmade kohta esialgu valeinfot jaganud David Cameroni tagasiastumist.

Cameron ütles kõnes, et võtab omaks kõik süüdistused, mis talle viimase nädala jooksul seoses oma osalusega isa offshore-firmas on tehtud. Konservatiivse partei kevadfoorumil peetud kõnes tunnistas Cameron, et viimane nädal pole olnud kerge, vahendas The Independent.

"Ma tean, et oleksin pidanud selle skandaaliga paremini toime tulema," toonitas Cameron. "See on mulle õppetunniks ja ma luban, et õpin sellest. Ärge süüdistage peaministri bürood või mingit nimetut nõunikku - süüdistage ainult mind," lisas Briti peaminister.

Cameron võttis süü omaks alles viis päeva pärast Panama skandaali algust. Neljapäeval andis peaminister intervjuu telekanali ITV uudistele, kus tunnistas, et teenis 2010. aastal isa offshore-firma Blairmore Holdings müügi pealt ligikaudu 19 000 naela kasumit, kuid jättis selle pealt kapitalimaksu tasumata.

Opositsioon nõuab Cameronilt selgitusi

Vasakpoolse Briti Tööpartei liider Jeremy Corbyn on nõudnud, et Cameron selgitas eelseisval esmaspäeval parlamendile oma seotust Panama skandaaliga. Corbyni sõnul panevad eelmisel pühapäeval avalikuks tulnud faktid küsimuse alla Cameroni usaldusväärsuse.

Suurbritannia peaministril ametist lahkuda soovitanud Tööpartei saadik John Mann palus parlamendi volinikul uurida, kas peaminister oleks pidanud oma osaluse isa offshore-firmas välja tooma alamkoja saadiku huvide deklaratsioonis, milles saadikud peavad avaldama oma majanduslikud sidemed ja huvid.

Peaministri büroo kõneisik aga teatas, et Cameron on alati järginud oma majandushuvide deklareerimisel seaduses sätestatud korda ning protsess on olnud kehtivate reeglitega vastavuses.

Cameron: avalikustan oma tuluandmed

Cameron ütles konservatiivide kevadfoorumil selgitusi jagades, et on vihane inimeste peale, kes kritiseerivad tema isa. "Ma armastasin oma isa ja igatsen teda iga päev. Ta oli väga hea isa ning ma olen uhke kõige üle, mida ta saavutas," rääkis Camron.

Siiski manitses Suurbritannia peaminister avalikkust vaatama olukorda objektiivselt. "Faktid on järgmised - ma soetasin osakuid isa firmas, ma tasusin tehingu pealt maksud ja ma müüsin kõik osakud maha kui ma sain peaministriks," rääkis Cameron.

Ta lisas, et kavatseb avalikustada enda tuludeklaratsiooni andmed. "Ma ei tee seda mitte ainult käesoleva aasta kohta, vaid kogu ametiaja lõikes, kuna ma soovin, et kõik oleks võimalikult avalik ja läbipaistev," sõnas Cameron.

Toimetaja: Allan RajaveeMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema