Panama lekke "ohver" Cameron: see nädal pole olnud kerge ({{commentsTotal}})

{{1460202794000 | amCalendar}}

Suurbritannia peaminister tunnistas konservatiivse erakonna aktivistidele esinedes, et nädal pärast Panama leket pole kerge olnud, kuna peaministri hinnangul ei suutnud ta toime tulla lahvatanud skandaaliga. Londonis, peaministri residentsi ees toimus täna protestimeeleavaldus, kus nõuti oma isa offshore-firmade kohta esialgu valeinfot jaganud David Cameroni tagasiastumist.

Cameron ütles kõnes, et võtab omaks kõik süüdistused, mis talle viimase nädala jooksul seoses oma osalusega isa offshore-firmas on tehtud. Konservatiivse partei kevadfoorumil peetud kõnes tunnistas Cameron, et viimane nädal pole olnud kerge, vahendas The Independent.

"Ma tean, et oleksin pidanud selle skandaaliga paremini toime tulema," toonitas Cameron. "See on mulle õppetunniks ja ma luban, et õpin sellest. Ärge süüdistage peaministri bürood või mingit nimetut nõunikku - süüdistage ainult mind," lisas Briti peaminister.

Cameron võttis süü omaks alles viis päeva pärast Panama skandaali algust. Neljapäeval andis peaminister intervjuu telekanali ITV uudistele, kus tunnistas, et teenis 2010. aastal isa offshore-firma Blairmore Holdings müügi pealt ligikaudu 19 000 naela kasumit, kuid jättis selle pealt kapitalimaksu tasumata.

Opositsioon nõuab Cameronilt selgitusi

Vasakpoolse Briti Tööpartei liider Jeremy Corbyn on nõudnud, et Cameron selgitas eelseisval esmaspäeval parlamendile oma seotust Panama skandaaliga. Corbyni sõnul panevad eelmisel pühapäeval avalikuks tulnud faktid küsimuse alla Cameroni usaldusväärsuse.

Suurbritannia peaministril ametist lahkuda soovitanud Tööpartei saadik John Mann palus parlamendi volinikul uurida, kas peaminister oleks pidanud oma osaluse isa offshore-firmas välja tooma alamkoja saadiku huvide deklaratsioonis, milles saadikud peavad avaldama oma majanduslikud sidemed ja huvid.

Peaministri büroo kõneisik aga teatas, et Cameron on alati järginud oma majandushuvide deklareerimisel seaduses sätestatud korda ning protsess on olnud kehtivate reeglitega vastavuses.

Cameron: avalikustan oma tuluandmed

Cameron ütles konservatiivide kevadfoorumil selgitusi jagades, et on vihane inimeste peale, kes kritiseerivad tema isa. "Ma armastasin oma isa ja igatsen teda iga päev. Ta oli väga hea isa ning ma olen uhke kõige üle, mida ta saavutas," rääkis Camron.

Siiski manitses Suurbritannia peaminister avalikkust vaatama olukorda objektiivselt. "Faktid on järgmised - ma soetasin osakuid isa firmas, ma tasusin tehingu pealt maksud ja ma müüsin kõik osakud maha kui ma sain peaministriks," rääkis Cameron.

Ta lisas, et kavatseb avalikustada enda tuludeklaratsiooni andmed. "Ma ei tee seda mitte ainult käesoleva aasta kohta, vaid kogu ametiaja lõikes, kuna ma soovin, et kõik oleks võimalikult avalik ja läbipaistev," sõnas Cameron.

Toimetaja: Allan RajaveeLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.