Galerii ja droonivideo: Tartus põlesid laohooned, mürgine suits levis üle Emajõe Ihastesse ja Annelinna ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
9 pilti
Foto: Teguri tänava põleng Tartus. Autor: Taavi Eilat/ERR, Päästeamet
{{1460210511000 | amCalendar}}

Tartus Teguri tänaval kella 16 paiku süttinud laohoonete põlengu käigus tekkis palju mürgist suitsu, mis levis üle Emajõe Ihaste ja Annelinna lõunaosa poole. Päästeameti pressiesindaja Marek Kiik teatas ERR-ile, et lisaks laohoonele süttis ka kõrval asunud töökoda, põles ära üks auto ning kannatada sai mitu sõidukit. Põles ka hulk kemikaale ning tehismaterjale.

Päästeamet väljastas seetõttu ERR-i kaudu ka ametliku ohuteate, mis tühistati kell 18.20.

”Eriti midagi päästa ei ole,” märkis Kiik päästjate saabudes juba mitme meetri kõrguse lahtise leegiga põlenud laohoone kohta.

Tema sõnul oli päästjatel probleeme ka vee kättesaamisega, mistap paluti Tartu veefirmal veesurvet hüdrantides tõsta.

"Tartu Vesi aga andis meile kurva vastuse – et nemad survet tõsta ei saa. Seetõttu olime sunnitud oma veevarustuse ümber mängima [ja võtma vee] 400 meetri kauguselt," märkis päästetööde juht Kalev Näär "Aktuaalse kaamera" otse-eetri-intervjuus.

Päästjad tõid põlengu kõrvalt ära kaks veoauto ja ühe kaubiku, mis olid juba saanud kuumakahjustusi.

"Samaaegselt alustati põleva laohoone kustutamist ja hoone teises pooles asuva kontoriosa kaitsmist tule leviku eest. Tule leviku eest kaitsti ka kõrval kruntidel olevaid garaažibokse, elumaja ning laoplatsile ladustatud kemikaalimahuteid. Osa kemikaalimahuteid siiski süttisid ning toimusid ka plahvatused," kirjeldas Lõuna päästekeskuse valvepressiesindaja Tambet Vodi.

Päästjatel õnnestus kustutada põlevad mahutid ja takistada tule levikut teistele hoonetele. Tulekahju saadi kontrolli alla kell 18:45. Hetkel tehakse hoones järelkustutust.

Tulekahju tagajärjel hävines hoone lao osa, mis varise ka osaliselt kokku. Hoone kontori pool on saanud suitsu- ja veekahjustusi. Tulekahju tekkepõhjused on selgitamisel.

Vaata ka droonivideot sündmuskohalt:

ning "Aktuaalse kaamera" uudist: 

Toimetaja: Rain KooliLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.