Tänasest on kogu Eestis välja kuulutatud tuleohtlik aeg - vaata siit lihtsaid reegleid lõkke tegemiseks ({{commentsTotal}})

See tähendab, et lõket tohib teha ainult selleks ettevalmistatud kohas ja kategooriliselt on keelatud kulu ja roostiku põletamine. Täna Läänemaal läbiviidud päästeameti ja keskkonnainspektsiooni ühisreid näitas, et paljud lõkketegijad unustavad tuld tehes ohutusnõuded.

Üks lihtsamatest kevadiste koristustööde käigus kogutud lehtedest ja okstest lahtisaamise moodustest on nende põletamine. Samas kiputakse sageli alahindama kahju, mida väike aianurgas praksuv lõke kontrolli alt väljudes teha võib. Millised reeglid kehtivad tuleohtlikul ajal lõkke tegemisel?

JAAK JAANSO, Lääne päästekeskuse tuleohutuskontrolli büroo juhataja:

"Kindlasti [tuleks tuld teha] tuulevaikse ilmaga, nõrga tuulega. Kui kaseladvad õrnalt liiguvad, see on nõrk tuul, kui juba kask kooldub, see ei ole enam nõrk tuul. Kindlasti tuleks tule leviku piiramiseks selline väike ilus vallitis ümber teha, esmane tulekustutusvahend näiteks ämber veega, kastekann veega ja kindlasti tuleks lõkke tegemine järelevalve all hoida. Oluline on meeles pidada ka seda, et tuld ei tohi teha hoonete lähedal ja seda isegi siis, kui muud ohutusnõuded on täidetud."

Väiksema lõkke korral, diameeter on siis alla meetri, selline väiksem lõke peab olema vähemalt kaheksa meetri kaugusel ja mis on juba üle meetrise diameetriga, seda loetakse juba suureks lõkkeks ehk et ka vahemaa majani peab olema suurem, mis on siis viisteist meetrit juba.
Enamiku täna Läänemaal reidi käigus nähtud lõkete puhul oli ohutusnõudeid rikutud. Näiteks puudus kustusvahend või oli lõke järelvalveta ja piiramata alal. Trahvi siiski veel esialgu kellelegi ei tehtud ja piirduti hoiatusega. Korrektselt tehti lõket aga näiteks Sinalepa kalmistu juures, kus koristas seltskond kes pidas ohutusnõuete täitmist väga oluliseks.

Kui teil on prahti rohkem kogunenud, siis põletage ta ära ikkagi väiksemate hunnikutena. Mitte, et panete tervele suurele hunnikule tule otsa. Siis ongi see, et "hunniku panin, küla läks"."

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema