Tänasest on kogu Eestis välja kuulutatud tuleohtlik aeg - vaata siit lihtsaid reegleid lõkke tegemiseks ({{commentsTotal}})

See tähendab, et lõket tohib teha ainult selleks ettevalmistatud kohas ja kategooriliselt on keelatud kulu ja roostiku põletamine. Täna Läänemaal läbiviidud päästeameti ja keskkonnainspektsiooni ühisreid näitas, et paljud lõkketegijad unustavad tuld tehes ohutusnõuded.

Üks lihtsamatest kevadiste koristustööde käigus kogutud lehtedest ja okstest lahtisaamise moodustest on nende põletamine. Samas kiputakse sageli alahindama kahju, mida väike aianurgas praksuv lõke kontrolli alt väljudes teha võib. Millised reeglid kehtivad tuleohtlikul ajal lõkke tegemisel?

JAAK JAANSO, Lääne päästekeskuse tuleohutuskontrolli büroo juhataja:

"Kindlasti [tuleks tuld teha] tuulevaikse ilmaga, nõrga tuulega. Kui kaseladvad õrnalt liiguvad, see on nõrk tuul, kui juba kask kooldub, see ei ole enam nõrk tuul. Kindlasti tuleks tule leviku piiramiseks selline väike ilus vallitis ümber teha, esmane tulekustutusvahend näiteks ämber veega, kastekann veega ja kindlasti tuleks lõkke tegemine järelevalve all hoida. Oluline on meeles pidada ka seda, et tuld ei tohi teha hoonete lähedal ja seda isegi siis, kui muud ohutusnõuded on täidetud."

Väiksema lõkke korral, diameeter on siis alla meetri, selline väiksem lõke peab olema vähemalt kaheksa meetri kaugusel ja mis on juba üle meetrise diameetriga, seda loetakse juba suureks lõkkeks ehk et ka vahemaa majani peab olema suurem, mis on siis viisteist meetrit juba.
Enamiku täna Läänemaal reidi käigus nähtud lõkete puhul oli ohutusnõudeid rikutud. Näiteks puudus kustusvahend või oli lõke järelvalveta ja piiramata alal. Trahvi siiski veel esialgu kellelegi ei tehtud ja piirduti hoiatusega. Korrektselt tehti lõket aga näiteks Sinalepa kalmistu juures, kus koristas seltskond kes pidas ohutusnõuete täitmist väga oluliseks.

Kui teil on prahti rohkem kogunenud, siis põletage ta ära ikkagi väiksemate hunnikutena. Mitte, et panete tervele suurele hunnikule tule otsa. Siis ongi see, et "hunniku panin, küla läks"."

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Fotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.