Iraan ootab koostööd kõigis valdkondades ({{commentsTotal}})

Välisminister Marina Kaljurand on Eesti esimesel kõrgetasemelisel visiidil Iraanis. Eesmärk on kinnitada Eesti huvi kahe riigi koostöö tihendamise vastu ning toetada Eesti ettevõtjate tegevusi Iraani suunal.

Täna kohtus Kaljurand president Hassan Rouhani ja välisminister Javad Zarifi, kõrgeima usujuhi välisnõuniku ning majandus- ja rahandusministriga. Lisaks avab välisminister Eesti-Iraani majandusseminari. Koos ministriga on Iraanis ka 12-liikmeline Eesti ettevõtjate delegatsioon.

"Kõigil kohtumistel, mis seni on toimunud, nii Iraani presidendi, välisministri kui ka kõrgema usujuhi välisnõunikuga, rõhutati Iraani valmisolekut ja soovi tuumalepingutest tulenevaid kohustusi täita ja soovi arendada nii kahepoolseid suhteid Eestiga kui ka suhteid Euroopa Liiduga kõigis valdkondades," rõhutas välisminister Kaljurand.

"Iraan ootab investeeringuid, soovitakse teha koostööd logistika valdkondades, soovitakse teha koostööd IKT valdkondades, tuntakse huvi meie e-teenuste vastu. Iraan on vabanenud, on väljatulnud isolatsioonist ja praegu on see võimalus hakata suhtlema riigiga, mis mängib olulist rolli selles piirkonnas," selgitas välisminister.Fotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.