Brüsseli lennujaam seab end tasapisi töörütmi tagasi ({{commentsTotal}})

Brüsseli lennujaamas hakkab nüüd, kaks nädalat pärast terrorirünnakuid, tasapisi töörütm taastuma. Eestlased, kes sealtkaudu palju tööreise tegema harjunud, muljetasid "Aktuaalsele kaamerale" oma värskeid elamusi.

Brüsseli lennujaam taasavas uksed 12 päeva pärast seda, kui väljuvate lendude saalis kärgatas kaks pommi. Plahvatustes, mis nõudsid 16 inimelu, hävis suur osa registreerimisalast, osaliselt kukkus kokku lagi ja konditsioneerisüsteem muutus kasutuskõlbmatuks. Kuna terminalihoone remonttööd kestavad mitu kuud, püstitati reisijate teenindamiseks parkimisplatsile kaks telki. Esimene lend, mis suundus Portugali, viis Farosse vaid 80 inimest.

Brüsseli lennujaama sõitmisel tuleb arvestada täiendavate turvakontrollidega, mis võivad võtta kümmekond minutit. Sõjaväelased tahavad pea kilomeeter enne Brüsseli lennujaama terminalihoonet näha pardakaarti, mistõttu tekivad kergesti ummikud. Lennujaam toimib praegu umbes 20% võimsusega, normaalne jõudlus loodetakse saavutada juuni lõpuks. Selle nädalaga, mil Brüsseli lennujaam on tasapisi hoogu üles võtmas, on sealt läbi käinud ka kümned eestlased.

"Kui tahame viisakad olla, siis ütleme, et ei ole hästi korraldatud, aga kui ausalt öelda, siis on halvasti või praktiliselt korraldamata," kommenteeris Eesti Linnade Liidu asedirektor Toivo Riimaa uut korraldust, tõdedes, et uue korralduse järgi peab lennujaamas olema kohal kolm tundi varem ning neli tundi varem tuleb juba lennujaama suunas liikuma hakata.

"Lennujaam oli harjumatult tühi ja eks mõtted ikka selle poole liiguvad... Hakkame juba sellega harjuma, et kuskil midagi plahvatab ja peab sellega arevstama," möönis Riimaa ebamugavust.

"Eks ta ole üks paras väljakutse võrreldes sellega, mis tavaliselt. Esmalt algab protsess pihta, et enam elektroonilised piletid ei kehti. Vajalik lennupiletid välja trükkida, muidu lennujaama territooriumile sisse ei pääse. Teine suur väljakutse on kesklinnast lennujaama jõuda," möönis keskkonnaameti peadirektori asetäitja Erik Kosenkranius. Samas tõdes ta, et hirmu inimeste seas olles ei tundnud.

"Taksol ei õnnestunud sõita väravakohta. Ühel hetkel soovitas taksojuht kohvri võtta ja liikuda mingite parklate kaudu tuhatkond meetrit, et äkki jõuad siis väravateni. Tegelikult osutus jalutuskäik pikemaks. Sest see ei olnud see värav," meenutas Kosenkranius seiklusi.

"Põhiline rahvakogunemine oli taksopeatuses - bussid ei sõida, taksosid oli vähe. Põhiemotsioon oli taksopeatuses," tõdes välisministeeriumi arengukoostöö ja humanitaarabi büroo direktor Kaili Terras. "Inimesed vaatasid natuke kõhkvel ringi. Pooled poed olid kinni, pooled lahti," muljetas Terras veel.

"Normaalne elu peab taastuma. Tragöödia on tragöödia, peab uskuma, et julgeolekumeetmed on võetud tarvitusele. Elu läheb edasi," tõdes Terras.

Neljapäeval ehk 16 päeva pärast terrorirünnakuid jõudis Brüsseli ühistranspordifirma viimaks nii kaugele, et taasavati bussiühendus lennujaamaga. Miiko Perise reis oli sellevõrra hõlpsam.

"Mõnevõrra keerukas oli lennujaama territooriumil. Pidin tulema bussipeatusse läbi parkimismaja. Kui aga kui jõudsin bussipeatusesse kohale, oli kõik tavapärane nagu tavaliselt, ei erinenud millegi poolest. Võib-olla inimesi oli vähem kui tavaliselt," oletas majandusministeeriumi nõunik Miiko Peris oma vedamist.

Toimetaja: Merilin PärliVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema