Prügiveoki alla jäänud jalakäija hukkus ({{commentsTotal}})

{{1460371691000 | amCalendar}}

Tallinnas juhtus täna pärast keskpäeva traagiline liiklusõnnetus, milles hukkus jalakäija.

Politsei sai teate õnnetusest Sõle 75 juures kell 13.05, kui prügiveok tagurdas otsa jalakäijale, ütles politsei pressiesindaja Marie Aava ERR.ee-le.

Põhja prefektuuri operatiivjuhi Valter Pärna sõnul on tegu järjekordse traagilise liiklusõnnetusega, kus sõiduki juht ei veendunud enne manöövrit piisavalt selle ohutuses. "Kahjuks ei ole see üksikjuhtum - kaheksast tänavu hukkunud jalakäijast kolm jäid just tagurdava sõiduki alla," rääkis Pärn.

Prügiautot juhtinud 56-aastane mees oli kaine ja omas juhtimisõigust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tegemist oli kindlasti kahepoolse tähelepanematusega. /.../ Autojuht on ka praegu ehmatanud olekus, nii et kui ta suudab meile anda selgemaid ütlusi, siis temaga vesteldakse täiendavalt. Praegu on saadud tema käest esmased ütlused. Eks siis menetluse käigus tuvastatakse, kuidas need asjad siin juhtusid," rääkis Pärn.

Juht peab alati veenduma, et tema manööver on turvaline. "Kõik sõidukijuhid peavad arvestama sellega, et igal ajahetkel ning eriti just õuealadel võib teele astuda mõni jalakäija, kes jääb auto erinevate nurkade varjus märkamatuks. Eriti tagurdades tuleb olla tähelepanelik, sest jalakäija ei pruugi aru saada juhi kavatsusest hakata tagurdama."

Samas tõdeb Pärn, et isegi kui jalakäija liikleb õuealal, peab ta veenduma, et seal liiklevate sõidukite juhid on teda märganud. "Liiklus on ohutu, kui kõik liiklejad üksteisega arvestavad ning veenduvad, et nende kavatsustest on ka teised aru saanud. Suuremõõtmeliste sõidukite puhul, nagu seda on prügiautod, veoautod, bussid, traktorid jms, peab iga jalakäija arvestama, et juhi vaateväli võib olla oluliselt piiratud, eriti tagurdamisel," lisas Pärn.

Juhtunu osas on alustatud kriminaalmenetlust, mida juhib Põhja ringkonnaprokuratuur ja viib läbi Põhja prefektuur.

Sel aastal on jalakäija osalusel üle Eesti juhtunud ligi sada liiklusõnnetust, milles on viga saanud 90 ja elu kaotanud kaheksa jalakäijat. Täna hukkus õnnetuses 61-aastane naine.

Toimetaja: Marek KuulFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.