Okupatsioonide muuseumi ekspositsioon kahekordistub, nimele otsitakse lisandit ({{commentsTotal}})

Okupatsioonide muuseumi näituste ala suureneb, ekspeditsioon uueneb ja nimele otsitakse täiendavat laiendit, otsustas muuseumi nõukogu hiljuti. Kultuuriminister Indrek Saar leiab pärast sihtasutuse nõukogu esimehega kohtumist, et uuendused muuseumis võiks enam kohale meelitada nooremaid külastajaid.

Uue plaani kohaselt kahekordistub 2018. aastaks muuseumi näituste pind, samuti täieneb ekspositsioon. Kultuuriministri sõnul jäi kohtumisel selgelt kõlama, et tulevase nimega Vabaduse Muuseumi sisuks jäävad okupatsioonid, vastupanu, vabaduse taastamine ja selle hoidmine, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Saare sõnul annavad muuseumi plaanid lootust, et muuseumi võiks rohkem leida tee ka noored ehk kuni 35-aastased.

Nimi Vabamu võiks saada laiendi

2018. aastal muutub Okupatsioonide muuseumi nimi Vabaduse Muuseumiks. Uus nimi, lühendiga Vabamu, on tekitanud vastandlikke seisukohti. Kriitikute arvates kaotab muuseum nii oma olemuse, sest nende arvates ei saa okupatsioonide aega sõnastada vabaduse läbi.

Pühapäeval kohtunud muuseumi nõukogu leidis, et uus nimi võiks arvestada lisaks laienevale sisule ka okupatsioonide aja kajastamist, sest viimane jääb ka muuseumi tegevuse tuumaks. Seega otsitakse Vabamule veel võimalikku laiendit.

Muuseumi juht Merilin Piipuu kohtub selle nädala esimeses pooles muuseumi käekäigust huvitatud huvirühmadega, teiste seas vabadusvõitlejate ja represseeritute esindajatega.

"Oluline on, et see maja kõneleks okupatsioonide ajal represseeritutega ja neil oleks koht, kus mälestada ja meenutada. Samavõrra oluline on aga olla ka aktiivne teadmiste andja ning hariduskeskus nooremale põlvkonnale, kellel okupatsiooniga isiklikku kokkupuudet ei ole," selgitas Piipuu muuseumi teates.

Kultuuriministeerium ei tõsta laieneva ekspositsiooni toetust

Eramuuseumi omanik on USA-s Washingtoni osariigis 1998. aastal asutatud Kistler-Ritso Foundationi Eesti sihtasutus. 2004. aastast toetab kultuuriministeerium muuseumi tegevustoetusega. 

Ministeerium kinnitas ERR-i uudisteportaalile, et 2015. ja 2016. aasta toetussumma on olnud sama - 135 515 eurot. "Seda on plaanis sellisel tasemel ka hoida," sõnas ministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Meelis Kompus.

Minister Saar tunnustas täna ka sihtasutuse nõukogu esimeest Sylvia Kistler Thompsonit ja nõukogu liiget Stanfordi ülikooli raamatukogu direktorit Michael Alan Kellerit tänukirjaga. Saar tänas panuse eest Eesti kultuuri toetamisel ja tutvustamisel maailmas. 

Toimetaja: Greete PalmisteMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.