Okupatsioonide muuseumi ekspositsioon kahekordistub, nimele otsitakse lisandit ({{commentsTotal}})

Okupatsioonide muuseumi näituste ala suureneb, ekspeditsioon uueneb ja nimele otsitakse täiendavat laiendit, otsustas muuseumi nõukogu hiljuti. Kultuuriminister Indrek Saar leiab pärast sihtasutuse nõukogu esimehega kohtumist, et uuendused muuseumis võiks enam kohale meelitada nooremaid külastajaid.

Uue plaani kohaselt kahekordistub 2018. aastaks muuseumi näituste pind, samuti täieneb ekspositsioon. Kultuuriministri sõnul jäi kohtumisel selgelt kõlama, et tulevase nimega Vabaduse Muuseumi sisuks jäävad okupatsioonid, vastupanu, vabaduse taastamine ja selle hoidmine, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Saare sõnul annavad muuseumi plaanid lootust, et muuseumi võiks rohkem leida tee ka noored ehk kuni 35-aastased.

Nimi Vabamu võiks saada laiendi

2018. aastal muutub Okupatsioonide muuseumi nimi Vabaduse Muuseumiks. Uus nimi, lühendiga Vabamu, on tekitanud vastandlikke seisukohti. Kriitikute arvates kaotab muuseum nii oma olemuse, sest nende arvates ei saa okupatsioonide aega sõnastada vabaduse läbi.

Pühapäeval kohtunud muuseumi nõukogu leidis, et uus nimi võiks arvestada lisaks laienevale sisule ka okupatsioonide aja kajastamist, sest viimane jääb ka muuseumi tegevuse tuumaks. Seega otsitakse Vabamule veel võimalikku laiendit.

Muuseumi juht Merilin Piipuu kohtub selle nädala esimeses pooles muuseumi käekäigust huvitatud huvirühmadega, teiste seas vabadusvõitlejate ja represseeritute esindajatega.

"Oluline on, et see maja kõneleks okupatsioonide ajal represseeritutega ja neil oleks koht, kus mälestada ja meenutada. Samavõrra oluline on aga olla ka aktiivne teadmiste andja ning hariduskeskus nooremale põlvkonnale, kellel okupatsiooniga isiklikku kokkupuudet ei ole," selgitas Piipuu muuseumi teates.

Kultuuriministeerium ei tõsta laieneva ekspositsiooni toetust

Eramuuseumi omanik on USA-s Washingtoni osariigis 1998. aastal asutatud Kistler-Ritso Foundationi Eesti sihtasutus. 2004. aastast toetab kultuuriministeerium muuseumi tegevustoetusega. 

Ministeerium kinnitas ERR-i uudisteportaalile, et 2015. ja 2016. aasta toetussumma on olnud sama - 135 515 eurot. "Seda on plaanis sellisel tasemel ka hoida," sõnas ministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Meelis Kompus.

Minister Saar tunnustas täna ka sihtasutuse nõukogu esimeest Sylvia Kistler Thompsonit ja nõukogu liiget Stanfordi ülikooli raamatukogu direktorit Michael Alan Kellerit tänukirjaga. Saar tänas panuse eest Eesti kultuuri toetamisel ja tutvustamisel maailmas. 

Toimetaja: Greete PalmisteKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics