Eesti parimad eurorahatähtede tundjad on Ülenurme gümnaasiumi õpilased ({{commentsTotal}})

Üleeuroopalisel eurorahatähtede äratundmise võistlusel olid Eesti parimad Ülenurme gümnaasiumi 6. klassi õpilased, kellelt võib edaspidi küsida nõu, millised on eurokupüüride turvamärgistused või milline münt on millise riigi oma.

Euroopa Keskpanga läbiviidud üleeuroopalise mängu küsimused hõlmasid erinevate euroala müntide tundmist ja rahatähtede ning turvaelementide eristamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Parima tulemuse saavutas Eestis Grete Anete Karpov, kes üldarvestuses jäi kümnendaks. Teise koha saavutas Annaliisa Plato ja kolmanda Karel Udras, kes said Euroopas omakorda 13. ja 15. koha.

Mängu kõik kolm võitjat olid ühel nõul, et edu taga seisab nende ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja.

"Mängus oli kõige raskem küsimustele vastamine. Alguses oli see päris suur katsumus, kui sa ise ei tea, mis maalt on pärit see münt, aga lõpus läks see kergemaks, jäi meelde ja pähe," rääkis Grete Anete Karpov.

"Kõige raskem oli saada kõige suurem skoor ja vastata küsimustele, aga mängu kulgedes muutusid need aina kergemaks ja nüüd ma ka tean, millised on riikide mündid. Meil on hästi elav õpetaja ka, igasugustele võistlustele paneb kirja ja käib pangas," selgitas Karel Udras.

"Õpetaja inspireeris meid ja lasi meil mängida. Kõik on hästi toetavad üksteise suhtes ja aitasid üksteist," kinnitas Annaliisa Plato.

Ülenurme gümnaasiumi ajaloo- ja ühiskonnaõpetaja Milvi Tisler on ka varem lastega sellistest üritustest osa võtnud. Viis aastat tagasi saavutas ta praeguse 11. klassiga Eestis teise koha.

"Ma teadsin, et see pakub lastele suurt meelelahutust ja arendab ka silmaringi ja sellepärast ma innustasin neid. Kõige toredam on see, et kõik lapsed tulid kaasa ja kõik harjutasid, nii et suur tänu Ülenurme kooli 6A klassile," rääkis Tisler.

Vaatamata sellele, et lapsed on mängu juba detsembrist alates mänginud, tekitab see neis endiselt rõõmu ja elevust.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.