Eesti parimad eurorahatähtede tundjad on Ülenurme gümnaasiumi õpilased ({{commentsTotal}})

Üleeuroopalisel eurorahatähtede äratundmise võistlusel olid Eesti parimad Ülenurme gümnaasiumi 6. klassi õpilased, kellelt võib edaspidi küsida nõu, millised on eurokupüüride turvamärgistused või milline münt on millise riigi oma.

Euroopa Keskpanga läbiviidud üleeuroopalise mängu küsimused hõlmasid erinevate euroala müntide tundmist ja rahatähtede ning turvaelementide eristamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Parima tulemuse saavutas Eestis Grete Anete Karpov, kes üldarvestuses jäi kümnendaks. Teise koha saavutas Annaliisa Plato ja kolmanda Karel Udras, kes said Euroopas omakorda 13. ja 15. koha.

Mängu kõik kolm võitjat olid ühel nõul, et edu taga seisab nende ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja.

"Mängus oli kõige raskem küsimustele vastamine. Alguses oli see päris suur katsumus, kui sa ise ei tea, mis maalt on pärit see münt, aga lõpus läks see kergemaks, jäi meelde ja pähe," rääkis Grete Anete Karpov.

"Kõige raskem oli saada kõige suurem skoor ja vastata küsimustele, aga mängu kulgedes muutusid need aina kergemaks ja nüüd ma ka tean, millised on riikide mündid. Meil on hästi elav õpetaja ka, igasugustele võistlustele paneb kirja ja käib pangas," selgitas Karel Udras.

"Õpetaja inspireeris meid ja lasi meil mängida. Kõik on hästi toetavad üksteise suhtes ja aitasid üksteist," kinnitas Annaliisa Plato.

Ülenurme gümnaasiumi ajaloo- ja ühiskonnaõpetaja Milvi Tisler on ka varem lastega sellistest üritustest osa võtnud. Viis aastat tagasi saavutas ta praeguse 11. klassiga Eestis teise koha.

"Ma teadsin, et see pakub lastele suurt meelelahutust ja arendab ka silmaringi ja sellepärast ma innustasin neid. Kõige toredam on see, et kõik lapsed tulid kaasa ja kõik harjutasid, nii et suur tänu Ülenurme kooli 6A klassile," rääkis Tisler.

Vaatamata sellele, et lapsed on mängu juba detsembrist alates mänginud, tekitab see neis endiselt rõõmu ja elevust.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema