Analüütik: päris ükskõikne Putin nn Panama paberite suhtes olla ei saa ({{commentsTotal}})

Panama lekete skandaal meenutab meteoriiti, mis on kukkunud valimatult kaela nii Lääne kui ka Ida poliitikutele ja ärimeestele, nii lugupeetud inimestele kui ka mitte just kõige parema mainega tegelastele. Kes andmed lekitas, on selgusetu. Tundub, et ka suurimad mängijad on segaduses.

USA-s on välja käidud arvamus, et Panama paberid lekitas Moskva ise, ehkki musta nimekirja on paigutatud ka Putin. Venemaa president kasutab aga enesekaitseks Kremli esmaabipakendist tuntud välisvaenlase kujundit.

"Kõige enam ei pane meie oponente muretsema isegi see, vaid meie paljurahvuselise Venemaa rahva ühtsus. Selleks tehaksegi katseid destabiliseerida olukorda seestpoolt, et sundida meid rohkematele järeleandmistele ja vormida meid oma tahte järgi," rääkis Venemaa president Vladimir Putin.

See kõik meenutab külma sõja aegu, mil nii USA kui Nõukogude Liidu poolel kardeti hulluks läinud kindralit, kes tuumapommid lendu laseb. Nüüd on keegi lekitanud infot, mille lõplikku mõju me veel ei tea. Esimene langeja on Islandi peaminister, löögi all on ka Brittide valitsusjuht. Kas kartma peaks ka Venemaa president?

"Täpselt nii läks, nagu Putini pressisekretär kaks nädalat tagasi hoiatas, et tuleb inforünnak Putini vastu. Nii et pole millegi üle imestada," rääkis Moskva elanik Jevgeni.

"Ma arvan, et meil ei ole täit informatsiooni. Me teame ainult seda, mida meile on lubatud teada. Seega on objektiivselt hinnata väga raske," nentis teine Moskva elanik Mihhail.

"Kui see kõik saab tõestatud, siis loomulikult ei ole selles midagi head. Mis täpselt? Siin ei kritiseeri keegi võime. Seetõttu unustatakse see varsti," ütles Moskva elanik Dmitri.

Vaatlejate arvates päris ükskõikne Putin juhtunu suhtes olla ei saa.

"See, mis teda tõsiselt hirmutada võib, on diplomaatiline isolatsioon, millest ta on suure vaevaga välja tulnud pärast Krimmi annekteerimist, Donbassi ja Malaisia Boeingut ning tänu operatsioonidele Süürias." selgitas Carnegie Moskva keskuse analüütik Aleksander Baunov.

Pole võimatu, et Panama paberite lekitaja jääbki saladuseks. Maailma üldsusel, ka kõrgeimatel riigijuhtidel ja ärimeestel tuleb leppida uue reaalsusega. Saabunud on ajastu, kus anonüümne lekitamine on muutunud lihtsamaks, kui kunagi varem. Kõik, mida sa teed, tuleb tõenäoliselt ka välja, küsimus on vaid millal, millises ulatuses ja olukorras.

Toimetaja: Merit MaaritsVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema