Kunstnikud katsid Kadrina keskkooli seinad grafitiga ({{commentsTotal}})

Kadrina valla aasta tegija – ühendus "Seinategu" andis Kadrina keskkooli garderoobi hallidele seintele grafitiga uue värvilise ilme. Kokku on seintel sadu uudistamist ja ülesleidmist ootavaid detaile.

Seinakujunduse idee pärines garderoobihoidjalt, kes tüdines tundide ajal tühjade hallide seinte vaatamisest. "Vaatasin neid seinu ja mõtlesin, et mida sa neist pesed kogu aeg, on ju kriimud ja hallid. Kuna meie bussijaam tehti nii ilusaks, läksin direktor Pani juurde ja ütlesin, et kas meie koolimaja ei saaks ka teha natukene rõõmsamaks," rääkis kooli garderoobihoidja Melaine Liiv.

Seintele andis uue elu ilme Kadrina keskkooli vilistlaste kunstnikeühendus Seinategu. Ühenduse kaunistatud laululava ja bussipaviljonid meeldisid vallarahvale sedavõrd, et Seinategu krooniti ka valla aasta tegijaks.

"Priit Kaare [ühenduse Seinategu kunstnik – toim] kohta oskan öelda seda, et ilmselt on see tal kooliajast pisikuna külge jäänud ja ta on seda õiges suunas edasi arendanud," rääkis Kadrina keskkooli direktor Arvo Pani.

"Mu enda leivanumbrid on sellised lõbusad leboasendis tegelased ja eks ma üritasin need siis ka vastavalt kujundada. Inspiratsiooni sain erinevatest koolitundidest – kehaline kasvatus, muusikaõpetus, matemaatika ja füüsika," selgitas ühenduse Seinategu kunstnik Priit Kaare.

"Minu arust on see väga põnev, et siin nii värvilised seinad on, kooli on palju lõbusam tulla," nentis Kadrina keskkooli õpilane Melyna Liiva.

Seintelt leiab nii vanasõnu, valemeid kui kuulsate muusikute, sportlaste ja matemaatikute nimesid nii kodukandist kui ka laiast maailmast. Õpilased leidsid, et seintel peaksid koha leidma ka presidendid ja Eestile oluliste suurmeeste näopildid.

Toimetaja: Merit Maaritsproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics