Kunstnikud katsid Kadrina keskkooli seinad grafitiga ({{commentsTotal}})

Kadrina valla aasta tegija – ühendus "Seinategu" andis Kadrina keskkooli garderoobi hallidele seintele grafitiga uue värvilise ilme. Kokku on seintel sadu uudistamist ja ülesleidmist ootavaid detaile.

Seinakujunduse idee pärines garderoobihoidjalt, kes tüdines tundide ajal tühjade hallide seinte vaatamisest. "Vaatasin neid seinu ja mõtlesin, et mida sa neist pesed kogu aeg, on ju kriimud ja hallid. Kuna meie bussijaam tehti nii ilusaks, läksin direktor Pani juurde ja ütlesin, et kas meie koolimaja ei saaks ka teha natukene rõõmsamaks," rääkis kooli garderoobihoidja Melaine Liiv.

Seintele andis uue elu ilme Kadrina keskkooli vilistlaste kunstnikeühendus Seinategu. Ühenduse kaunistatud laululava ja bussipaviljonid meeldisid vallarahvale sedavõrd, et Seinategu krooniti ka valla aasta tegijaks.

"Priit Kaare [ühenduse Seinategu kunstnik – toim] kohta oskan öelda seda, et ilmselt on see tal kooliajast pisikuna külge jäänud ja ta on seda õiges suunas edasi arendanud," rääkis Kadrina keskkooli direktor Arvo Pani.

"Mu enda leivanumbrid on sellised lõbusad leboasendis tegelased ja eks ma üritasin need siis ka vastavalt kujundada. Inspiratsiooni sain erinevatest koolitundidest – kehaline kasvatus, muusikaõpetus, matemaatika ja füüsika," selgitas ühenduse Seinategu kunstnik Priit Kaare.

"Minu arust on see väga põnev, et siin nii värvilised seinad on, kooli on palju lõbusam tulla," nentis Kadrina keskkooli õpilane Melyna Liiva.

Seintelt leiab nii vanasõnu, valemeid kui kuulsate muusikute, sportlaste ja matemaatikute nimesid nii kodukandist kui ka laiast maailmast. Õpilased leidsid, et seintel peaksid koha leidma ka presidendid ja Eestile oluliste suurmeeste näopildid.

Toimetaja: Merit MaaritsVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.