Kriitikute hinnangul muutub Reidi tee ehitusega juurdepääs Russalkale tülikamaks ({{commentsTotal}})

Sügisel alustatakse Tallinnas tee-ehitust Russalka monumendi juurest Vanasadamani. Kriitikud leiavad, et Reidi tee puhul on kaks sõidurada mõlemas suunas liiga palju ning juurdepääs Russalkale muutub tülikamaks.

Uus tee kulgeb Vanasadamast Russalkani piki mereäärt. See peab vähendama sadamast tulevat autode voogu Narva maanteel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uus tee muudab mereäärt.Russalka ja sadama vahelise ala sadamapoolses otsas laiub praegu tühermaa. Seal asub vana lõbustuspargi plats ning sinna ehitatakse Tivoli uut elurajooni.

Veel hullem näeb välja Tivolist mere poole jääv endise sõjaväeosa territoorium, mille varemete vahel vedeleb ehitusprügi. Seal laiuvale tühermaale on plaanitud parkla ja sinna kolib D-terminali sissemeldimispääsla.

Mereäär peaks avatama linlastele ning peaaegu 2,5 kilomeetri pikkuse neljarajalise sõidutee ääres on ka kergliiklusteed. Ajaloolisi kohti ilmestavad infotabelid.

Kriitikud leiavad, et praegune lahendus on parem kui eelmised, mis nägi ette kolm sõidusuunda mõlemas suunas praeguse kahe asemel.

Kuid nende arvates arvestab Tallinn ikka veel teid planeerides rohkem autojuhtide kui värskes õhus liiklejatega.

"Jalakäijate ühendus ei ole väga sujuv. Näiteks ei pääse sealt Kadrioru peateljelt lossi juurest Russalkani - kus telg ristub, ei ole jalakäijate ühendust," rääkis Eesti arhitektide liidu president Katrin Koov.

"Seal on nii head kui ka halba. Muret teeb see, et mulle tundub, et me näeme Tallinna tulevikku kui autolinna tulevikku. Me rajame juurde mitu rida, et Viimsi poolt saaks tulla veel enam autosid peale kesklinna," kommenteeris poliitik Yoko Alender.

Tallinlase Teele Pehki sõnul tahavad inimesed, et mereäär oleks valdavalt ratturitele ja kõndijatele ning ühistranspordiga lihtsalt ligipääsetav.

Linn ütleb omalt poolt, et nemad on niigi sõiduteid ahendanud ja rohkem ei saa.

"Brutopinda sellesse piirkonda on umbes 500 000 ruutmeetrit. - kordades rohkem Porto Franco alast. Seda liiklust sisse ja välja on vaja juhtida. Seda mahtu tekib sinna suurel määral," ütles Tallinna kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesiallik.

Linnaplaneerijad ja vabas õhus liiklejad vaidlevad edasi. Liiklusuurijad väidavad, et kui ehitada autotee, tuleb juurde autosid, kui aga kergliiklustee, siis jalakäijaid ja väntajaid.

Tee valmib järgmise aasta lõpus.

Toimetaja: Merili NaelJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema