Taliban kuulutas välja kevad-suvise pealetungi ({{commentsTotal}})

{{1460455557000 | amCalendar}}

Taliban kuulutas välja kevadise rünnakute hooaja, mille käigus lubas 2001. aastani Afganistani juhtinud terrorirühmitus korraldada suuri pealetunge valitsusvägede positsioonidele, mida toetavad enesetapurünnakud ja muud terroriaktid.

Väidetavalt on pealetungi koodnimeks valitud operatsioon Omari, mis tuleneb Talibani kauaaegsest ja kohati müütilisest juhist mulla Mohammad Omarist. Teade uuest plaanitavast rünnakute lainest tuli vaid mõned päevad pärast USA välisministri John Kerry äkkvisiiti Kabuli, vahendas Reuters.

"Aggressiivse ja anastava uskmatute armee vastu suunatud džihaad on meie õlgadel lasuv püha kohus ja ainus viis, kuidas taastada islamist lähtuv valitsus ja Afganistani iseseisvus," kirjutati Talibani avalduses.

Mässuliste rünnakud on pärast 2014. aasta lõppu, mil Afganistanist lahkusid NATO liitlasväed, märgatavalt hoogustunud ja Taliban on paljude hinnangul palju tugevam, kui varasemalt. Taliban kirjutas oma avalduses, et võitlejad kavatsevad kasutada nii taktikalisi kui ka enesetapurünnakuid, mille sihtmärgiks on linnades elavad valitsusvägede juhid.

"Algava operatsiooni käigus laseme käiku kõik võimalused, kuidas muuta see konflikt kurnamissõjaks, mis vähendaks lääne okupeerijate ja valitsusvägede moraali," kirjutati Talibani teates. Mässulised lisasid, et nad soovivad endapoolt kontrollitavates piirkondades rakendada heast tavast lähtuvat valitsemist ning vältida ohtu tsiviilisikutele ja nende varale.

Aastaajad on läbi ajaloo mõjutanud Afganistanis aset leidnud lahinguid, mis talveti muutuvad passiivsemaks, sest lumi muudab mägistes piirkondades liikumise keeruliseks. Samas, kui lumi sulab ning kätte jõuab kevad hoogustuvad ka rünnakud.

Kas tänavune "võitlushooaeg" viib kohe olukorra eskaleerumiseni on veel ebaselge. Samas on nii NATO kui ka Afganistani valitsuse esindajad nentinud, et tänavused lahingud tulevad tõenäoliselt verised. Eelmisek kevadel välja kuulutatud rünnakute laine nõudis 11 000 inimelu,

Toimetaja: Allan Rajaveeeesti eesistumise avakontsert
Kaia KanepiKaia Kanepi
Kaia Kanepi kaotas Wimbledonis heitlikult kulgenud põnevuskohtumise

Eesti naiste tennise teine reket Kaia Kanepi (WTA 544.) jaoks lõppes tänavune Wimbledoni tenniseturniir kvalifikatsiooni teises ringis, kui ta kaotas maailma edetabelis 166. koha hoidvale Austraaliat esindavale venelannale Arina Rodionovale 6:2, 2:6, 5:7.

Uuendatud: 15:11 
Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.
1. juulist jõustub sadakond seadust

1. juulist jõustub Eestis 257 uut õigusakti, nende hulgas on 88 seadust ja 169 määrust, mis puudutavad mitmeid erinevaid valdkondi. 

"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast
"Avatar 2" tutvustab 3D-efekti, mis saavutatakse ilma spetsiaalsete prillideta

Režissöör James Cameron plaanib tuua filmi "Avatar 2" kinodesse tehnoloogiaga, mis võimaldab tekitada 3D-efekti ka ilma spetsiaalseid prille kandmata.

Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.
Riigikohus teeb otsuse alkoholiaktsiisi tõusu põhiseaduslikkuse kohta

Riigikohus teeb reedel otsuse õiguskantsler Ülle Madise taotluses alkoholiaktsiisi tõusu kehtetuks tunnistamiseks.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics