Küttimisandmed näitavad, et Saaremaal on metssigu arvatust rohkem ({{commentsTotal}})

Iga aasta 1. aprilliks peavad jahiseltsid Keskkonnaagentuurile esitama andmed, kui palju võiks olla nende jahimaadel jahiloomi. Aasta tagasi pakkusid Saaremaa jahimehed, et Saaremaal võiks olla kokku 1300 metssiga. Aga tänavu kevadel oli üllatus suur, kui küttimisandmed näitasid, et lasti hoopis 5200 siga.

"Kindlasti jäi ka see arvukus liialt tagasihoidlikuks seetõttu, et meil ei ole olnud 2 aastat korralikult lund maas, mis on teinud ulukite loenduse ja selle hinnangu andmise raskemaks. Ja sellest tulenevalt kindlasti saigi see liiga väike," selgitas Saarte jahimeeste seltsi tegevjuht Ive Kuningas "Aktuaalsele kaamerale".

"See et siin rohkem n-ö noori sigu poegib kui mujal Eestis, seda ma usun küll, sest Saaremaal on kliima soojem ja noored sead saavad varem suguküpseks," ütles Keskkonnaagentuuri juhtivspetsialist Peep Männil.

"Ta on 10–11 kuud vana ja poegib augustis või septembris. Üks aasta Saaremaal veel ja siis näete, et iga siga, kes pole kult, toob põrsad, vanusest olenemata," ütles jahimees Eino Ruttu.

Vaatamata sellele, et lõppenud jahihooajal on Saaremaal kütitud üle 5000 sea, arvavad jahimehed, et tänavu kevadel on sigu Saaremaal rohkem kui aasta tagasi. Ulukiseire osakonda jõudnud andmete kohaselt ligi 2100.

"Võib arvata, et igal juhul on see jahimeeste hinnang reaalsusele lähemale liikunud. Aga kuivõrd täpne see nüüd seegi kord on, seda on hetkel võimatu hinnata. Mõnedel jahipiirkondade hinnang on võrreldes eelmise aastaga näiteks kaks korda suurem. Aga samas on ka mitmeid selliseid, kellel on see hinnang sisuliselt sama, mis eelmisel kevadel," rääkis Keskkonnaagentuuri peaspetsialist Rauno Veeroja.

"No kindlalt ei oska seda keegi öelda, aga tahaks loota, et see jääb tõesemaks kui see, mis sai eelmine aasta öeldud," nentis Kuningas.

Toimetaja: Merit MaaritsVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics