Küttimisandmed näitavad, et Saaremaal on metssigu arvatust rohkem ({{commentsTotal}})

Iga aasta 1. aprilliks peavad jahiseltsid Keskkonnaagentuurile esitama andmed, kui palju võiks olla nende jahimaadel jahiloomi. Aasta tagasi pakkusid Saaremaa jahimehed, et Saaremaal võiks olla kokku 1300 metssiga. Aga tänavu kevadel oli üllatus suur, kui küttimisandmed näitasid, et lasti hoopis 5200 siga.

"Kindlasti jäi ka see arvukus liialt tagasihoidlikuks seetõttu, et meil ei ole olnud 2 aastat korralikult lund maas, mis on teinud ulukite loenduse ja selle hinnangu andmise raskemaks. Ja sellest tulenevalt kindlasti saigi see liiga väike," selgitas Saarte jahimeeste seltsi tegevjuht Ive Kuningas "Aktuaalsele kaamerale".

"See et siin rohkem n-ö noori sigu poegib kui mujal Eestis, seda ma usun küll, sest Saaremaal on kliima soojem ja noored sead saavad varem suguküpseks," ütles Keskkonnaagentuuri juhtivspetsialist Peep Männil.

"Ta on 10–11 kuud vana ja poegib augustis või septembris. Üks aasta Saaremaal veel ja siis näete, et iga siga, kes pole kult, toob põrsad, vanusest olenemata," ütles jahimees Eino Ruttu.

Vaatamata sellele, et lõppenud jahihooajal on Saaremaal kütitud üle 5000 sea, arvavad jahimehed, et tänavu kevadel on sigu Saaremaal rohkem kui aasta tagasi. Ulukiseire osakonda jõudnud andmete kohaselt ligi 2100.

"Võib arvata, et igal juhul on see jahimeeste hinnang reaalsusele lähemale liikunud. Aga kuivõrd täpne see nüüd seegi kord on, seda on hetkel võimatu hinnata. Mõnedel jahipiirkondade hinnang on võrreldes eelmise aastaga näiteks kaks korda suurem. Aga samas on ka mitmeid selliseid, kellel on see hinnang sisuliselt sama, mis eelmisel kevadel," rääkis Keskkonnaagentuuri peaspetsialist Rauno Veeroja.

"No kindlalt ei oska seda keegi öelda, aga tahaks loota, et see jääb tõesemaks kui see, mis sai eelmine aasta öeldud," nentis Kuningas.

Toimetaja: Merit MaaritsLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.