Lõuna-Eesti teedesse investeeritakse tänavu 2 miljoni võrra vähem kui mullu ({{commentsTotal}})

Tänavu on Lõuna-Eesti teedesse investeeritav raha vähenenud 2 miljoni euro võrra ja kokku tehakse pindamistöid ligi 390 kilomeetril ning rekonstrueerimis- ja ehitustöid ligi 40 kilomeetril. Tartu-Tallinna maanteel ootab remont ees Adaveres ja Annikvere-Neanurme teel. 

Lõuna regioonis on teede remondi- ja ehitustööde raha võrreldes eelmise aastaga üle 2 miljoni euro vähem - mullu nägi riik 5 maakonnale ette 31,9 miljonit eurot, tänavu 29,5 miljonit eurot, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Võib-olla ka selle poolest on vähem, et meil ei ole ühtegi suurt ühtekuuluvusfondi objekti, kust rahastatakse. Alati on raha vähe ja tuleb teha mingeid valikuid selle piiratud ressursi juures," ütles maanteeameti lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal.

Lõuna-Eestis tehkase pindamistöid 390 kilomeetril ning ehitus- ja rekonstrueerimistöid ligi 40 kilomeetril.

"Suuremad maanteetööd, mis otseselt inimest liikluses puudutavad, on teede rekonstrueerimised ja taastusremondid. Tartu maakonnas on Koosa-Alatskivi lõik ja Põlva maakonnas on kaks lõiku - Põlva-Saverna tee ja Tartu-Räpina värska maanteel," selgitas Taal.

Juba mais ootavad aga ees teetööd Adaveres, kus muudetakse maanteelt ülekäike ohutumaks ja tehakse jalakäijatele tee alt läbi minemiseks tunnel. Selleks tuleb mõneks ajaks praegune tee sulgeda. See aga tähendab, et ligi 30 päeva jooksul tuleb Adaveres Tartu-Tallinna maanteel kasutada ümbersõitu, mis teeb sõitjate elu ebamugavamaks.

Teine suurem töö Tallinna-Tartu maanteel algab aasta lõpus kui Annikvere-Neanurme lõigul hakatakse ehitama lõiku 2+1 sõiduradadega.

"Üks möödasõiduala Tartu poole, teine möödasõiduala Tallinna poole. Väga suuri takistusi seal ilmselt ei tule, sest sel aastal tehakse eeltööd, mullatööd, aga ilmselt järgmisel aastal on seal rohkem takistusi peal," ütles Taal.

Toimetaja: Merili NaelKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.