Lõuna-Eesti teedesse investeeritakse tänavu 2 miljoni võrra vähem kui mullu ({{commentsTotal}})

Tänavu on Lõuna-Eesti teedesse investeeritav raha vähenenud 2 miljoni euro võrra ja kokku tehakse pindamistöid ligi 390 kilomeetril ning rekonstrueerimis- ja ehitustöid ligi 40 kilomeetril. Tartu-Tallinna maanteel ootab remont ees Adaveres ja Annikvere-Neanurme teel. 

Lõuna regioonis on teede remondi- ja ehitustööde raha võrreldes eelmise aastaga üle 2 miljoni euro vähem - mullu nägi riik 5 maakonnale ette 31,9 miljonit eurot, tänavu 29,5 miljonit eurot, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Võib-olla ka selle poolest on vähem, et meil ei ole ühtegi suurt ühtekuuluvusfondi objekti, kust rahastatakse. Alati on raha vähe ja tuleb teha mingeid valikuid selle piiratud ressursi juures," ütles maanteeameti lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal.

Lõuna-Eestis tehkase pindamistöid 390 kilomeetril ning ehitus- ja rekonstrueerimistöid ligi 40 kilomeetril.

"Suuremad maanteetööd, mis otseselt inimest liikluses puudutavad, on teede rekonstrueerimised ja taastusremondid. Tartu maakonnas on Koosa-Alatskivi lõik ja Põlva maakonnas on kaks lõiku - Põlva-Saverna tee ja Tartu-Räpina värska maanteel," selgitas Taal.

Juba mais ootavad aga ees teetööd Adaveres, kus muudetakse maanteelt ülekäike ohutumaks ja tehakse jalakäijatele tee alt läbi minemiseks tunnel. Selleks tuleb mõneks ajaks praegune tee sulgeda. See aga tähendab, et ligi 30 päeva jooksul tuleb Adaveres Tartu-Tallinna maanteel kasutada ümbersõitu, mis teeb sõitjate elu ebamugavamaks.

Teine suurem töö Tallinna-Tartu maanteel algab aasta lõpus kui Annikvere-Neanurme lõigul hakatakse ehitama lõiku 2+1 sõiduradadega.

"Üks möödasõiduala Tartu poole, teine möödasõiduala Tallinna poole. Väga suuri takistusi seal ilmselt ei tule, sest sel aastal tehakse eeltööd, mullatööd, aga ilmselt järgmisel aastal on seal rohkem takistusi peal," ütles Taal.

Toimetaja: Merili NaelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics