Arpo: märksa ohtlikum on see propaganda, mida tehakse venekeelsele publikule ({{commentsTotal}})

{{1460480088000 | amCalendar}}

Venemaa suunal on Eestis olukord pigem pingestunud ja kuigi Vene riigi kontrollitud meediakanalite suhtes peab olema ettevaatlik, ei kujuta eestikeelsed Vene propagandakanalid, nagu Sputnik, Eesti riigi julgeolekule erilist ohtu, leiab kaitsepolitsei peadirektori asetäitja Martin Arpo. Tema hinnangul tuleb tähelepanelikum olla hoopis venekeelsele auditooriumile suunatud propaganda puhul.

"Olukord on rohkem pingestunud, sest Venemaa ei ole Ukraina suhtes tagasikäike teinud. Venemaa jätkab n-ö rusikavibutamist ja sõjalisi operatsioone, eks see kõik mõjutab rahvusvahelist julgeolekukeskkonda," rääkis Arpo „Ringvaatele“.

"Rahvusvaheline olukord mõjutab ka meie sisejulgeolekut, aga ei saa öelda, et sisejulgeolek oleks läinud halvemaks, kuigi rahvusvaheliselt on olukord praegu ärevam. Aga ka ärevusel on ka kaks tahku – see, et ohtusid teadvustatakse, tähendab, et neid on võimalik ka ennetada," nentis ta.

Sputnikut Arpo Eestis arvestatavaks ajakirjanduseks ei pea ja ei usu, et see selleks ka saab, aga tõdes, et siin sõltub palju avalikkusest ja Eesti ajakirjandusest.

"Sputniku eesmärk on teha propagandat just eestikeelse sihtgrupi suunal. Üldiselt eesti inimesed oskavad olla allikakriitilised. Märksa ohtlikumaks tuleb pidada seda propagandat, mida tehakse vene keeles venekeelsele publikule," ütles Arpo.

Tema sõnul peab olema ettevaatlik kõigi Vene riigi kontrollitud meediakanalite suhtes, sest kõigile, kes on Venemaal riiklikult kontrollitud, neile on antud ka käsk ja suunis, millist sõnumit edastada.

"Neid kanaleid ei pea ka keelama, sest otseselt need kellegi elu ei ohusta ja ei ohusta ka meie julgeolekut, kui me oleme nende olemusest teadlik," nentis Arpo.

Asjaolu, et FSB värbab allikaid tavaliste inimeste seast, pole tema sõnul sugugi uus tendents. "Põhjus on see, et teadlike ja õiguskuulekate inimeste hulgast on allikaid raskem värvata, palju kergem on ligi astuda kurjategijale ja teha talle ettepanek," selgitas Arpo.

Tema sõnul teeb sellise olukorra ohtlikuks see, et kriitilises olukorras kasutab Venemaa neid samu kuritegelikke kanaleid nt relvade ja võitlejate sisse smugeldamiseks, nagu Ukrainas.

Sputniku Eesti lood on anonüümsed, kuid kapo aastaraamatus tuuakse välja nimed, kes on artiklite taga. Sputniku Eesti esindust kureerivad Moskvast Marina Perekrestova ja Liana Minasjan. Juulist 2015 töötab Eesti esinduse juhina Jelena Tšerõševa. Kohaliku toimetuse koosseisu kuulub ka endine KGB töötaja Viktoria Jürmann, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Üldiselt hindab kapo Venemaa meediaprojektide mõju kesiseks, kuna nähtav ja kogetav reaalsus erineb oluliselt Kremli propaganda esitatust.

Toimetaja: Merit MaaritsViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema