Tollitöötaja tegi konfiskeeritud asjadest õpetliku näituse ({{commentsTotal}})

Eesti üks pikema staažiga tollitöötajaid, Lõuna tollipunkti peainspektor Ivar Mõttus on konfiskeeritud asjadest koostanud näituse, mis peaks inimeste õpetama, mida tohib tuua üle piiri ning kuidas ära tunda võltsitud kaupa. Püütoninahast sussid või karurasvasalv on vaid üks näide keelatud kaubast, mida viimaste aastakümnete jooksul on püütud Eestisse sisse tuua.

Valkas, Eesti-Läti piiril asuvas suures maanteetollipunkti hoones on kinni peetud palju võltsitud ja salakaupa. Nüüd müüakse seal alkoholi, et Eesti ja Läti aktsiisi erinevustest seaduslikult kasu lõigata. Kuid kaup, mida toll piiril konfiskeerib, pole aastate jooksul palju muutunud. Osa Valga muuseumi väljapanekust moodustavad ohustatud taimedest ja loomadest valmistatud kaubad. Merikilpkonna või kobra topist ja elevandiluust esemeid reisilt kaasa tuues öeldakse lihtne vabandus – ei teadnudki, et need on keelatud.

"Need esemed, mis siin väljas on, on valmistatud niisugustest looma- ja taimeliikidest, kelle elu on rahvusvahelise kaubanduse tõttu ohtu sattunud. Nende isendite sissetoomine on tegelikult ka lubatud, kui nende sissetoomiseks on vastav luba," Lõuna tollipunkti peainspektor ja näituse koostaja Ivar Mõttus.

Vahel juhtub, et võltskaubana müüakse tooteid, mida tuntud kaubamärgi all üldse ei toodetagi, või on särk ja jope varustatud lausa kahe konkureeriva kaubamärgiga. Parfümeeriafirmade pettusele võiks viidata papist karbid, aga mitte ainult.

"Ega totaalset kontrolli ei toimu, kontroll on ju pisteline. Võimalus on ju olemas, et neid tuuakse sisse. Tõestuseks on ju ka see, et meie laatadel ja turgudel ju müüakse neid asju," rääkis Lõuna tollipunkti peainspektor ja näituse koostaja Ivar Mõttus.

Tollis on kinni peetud ka teleskoop- ja kumminuiasid ning teisi keelatud löögirelvi. Liikuvad tollirühmad aga avastavad suuri salasigaretikoguseid.

Toimetaja: Merit MaaritsMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema