Elanikud pole Kunderi tänava muudatustega rahul ({{commentsTotal}})

Tallinna linn plaanib Gonsiori tänaval linna suunduva sõiduraja kinni panna ning asendada selle ühistranspordile mõeldud rajaga. Linna suunduva liikluse ümberkorraldamiseks muudetakse Kunderi tänav kahesuunaliseks. Kunderi tänava elanikele on see idee aga ei meeldi. Eskiisi tutvustamisel ei jäänud nad linna esindajate plaaniga rahule.

Kunderi tänava elaniku Ott Saame leiab, et elanikele tutvustati seda lahendust natuke liiga hilja. "Põhivalikud on tehtud, linn on jõudnud teisele järeldusele kui Kunderi tänava elanikud üldiselt. Kardame, et liikluskoormus suureneb, saaste suureneb, müra suureneb – ei tahaks, et selliseid otsuseid ilma meieta vastu võetaks."

Kunderi tänava teise elaniku, Sandra Sillaotsa sõnul sai ta suuremas osas sellest lahendusest teadlikuks ainult tänu tänasele koosolekule. "Meid, Kunderi tänava elanikke, ei ole väga kaasatud sellesse protsessi ja meile ei ole tutvustatud neid lahendusi, seega on väga raske seisukohta võtta. Aga esmapilgul mulle tundub, et see on väga läbimõtlemata ja mõnevõrra kiirustatud lahendus."

Tallinna liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa sõnul levib linnaelanike seas eri linnalegende, nagu Kunderi tänavale kolmanda rea lisamine.

"Tundub, et elanikel ei ole täit ülevaadet kogu sellest piirkonnast mis puudutab Kunderi tänavat, Gonsiori tänavat, tulevast Reidi teed ning Pargi ja Reisi parklat. Kõik asjalikud ettepanekud on alati teretulnud ja kui need viivad parema lahenduseni, siis neid kindlasti arvestatakse," ütles Rüütelmaa.

Gonsiori tänava muudatustega tahab linn suurendada ühistranspordi ühenduskiirusi, piirata erasõidukite liiklust kesklinnas ning vähendada müra ja heitegaaside negatiivset mõju linnakeskkonnale.

Toimetaja: Merit MaaritsMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema