Elanikud pole Kunderi tänava muudatustega rahul ({{commentsTotal}})

Tallinna linn plaanib Gonsiori tänaval linna suunduva sõiduraja kinni panna ning asendada selle ühistranspordile mõeldud rajaga. Linna suunduva liikluse ümberkorraldamiseks muudetakse Kunderi tänav kahesuunaliseks. Kunderi tänava elanikele on see idee aga ei meeldi. Eskiisi tutvustamisel ei jäänud nad linna esindajate plaaniga rahule.

Kunderi tänava elaniku Ott Saame leiab, et elanikele tutvustati seda lahendust natuke liiga hilja. "Põhivalikud on tehtud, linn on jõudnud teisele järeldusele kui Kunderi tänava elanikud üldiselt. Kardame, et liikluskoormus suureneb, saaste suureneb, müra suureneb – ei tahaks, et selliseid otsuseid ilma meieta vastu võetaks."

Kunderi tänava teise elaniku, Sandra Sillaotsa sõnul sai ta suuremas osas sellest lahendusest teadlikuks ainult tänu tänasele koosolekule. "Meid, Kunderi tänava elanikke, ei ole väga kaasatud sellesse protsessi ja meile ei ole tutvustatud neid lahendusi, seega on väga raske seisukohta võtta. Aga esmapilgul mulle tundub, et see on väga läbimõtlemata ja mõnevõrra kiirustatud lahendus."

Tallinna liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa sõnul levib linnaelanike seas eri linnalegende, nagu Kunderi tänavale kolmanda rea lisamine.

"Tundub, et elanikel ei ole täit ülevaadet kogu sellest piirkonnast mis puudutab Kunderi tänavat, Gonsiori tänavat, tulevast Reidi teed ning Pargi ja Reisi parklat. Kõik asjalikud ettepanekud on alati teretulnud ja kui need viivad parema lahenduseni, siis neid kindlasti arvestatakse," ütles Rüütelmaa.

Gonsiori tänava muudatustega tahab linn suurendada ühistranspordi ühenduskiirusi, piirata erasõidukite liiklust kesklinnas ning vähendada müra ja heitegaaside negatiivset mõju linnakeskkonnale.

Toimetaja: Merit MaaritsMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.