Jõerüüt: kõikide arengute suhtes tuleb olla tähelepanelik ({{commentsTotal}})

Kauaaegne diplomaat ja kirjanik Jaak Jõerüüt ütles, et seoses pagulaskriisi ja Venemaaga tuleks kõikide arengute suhtes olla tähelepanelik.

Jaak Jõerüüt rääkis "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et kapo aastaraamatus ei räägita sugugi ainult Venemaa õõnestustegevusest või rändekriisist, vaid selles on ka palju muud.

"Olen märganud, et minu sõpradelgi on tihti suur kompetents omal alal, aga informeeritus selles meeletus info-ookeanis on tihti nõrk, sest pole õigeid maa- ega meremärke. Selles mõttes nähtus nagu kapo aastaraamat annab suure hulga navigeerimisvahendeid ja häid meremärke sellel suurel info-ookeanil," rääkis ta.

Varem on Jõerüüt kirjutanud, et tänapäeva kõige suurem, kõige levinum ja kõiki puudutav rahvusvaheline hübriidoht on tõe ja vale segunemine. Kuidas seda aga vältida, ütles Jõerüüdi sõnul hästi välja Soome president Sauli Niinistö.

"Mul on meeles Soome presidendi Sauli Niinistö aasta alguse kõne lause - ükskõik kui keerulised ei ole probleemid, kui suured pole ohud, ainult see, kui räägitakse nendest täpselt, õigete sõnadega, kui räägitakse tõde välja, lõikab kuulujuttudelt ära tiivad," selgitas ta.

Seoses Venemaa ja pagulaskriisiga soovitab Jõerüüt olla kõigi arengute suhtes tähelepanelik.

"Kõik see, mille kohta öeldakse rändekriis või pagulasteema, on üsna keeruliseks klimbiks praegu läinud. Kui vaatame Soome või Norra juhtumeid, siis on pagulaskriisi lülitunud ka Venemaa teema. Millal see jõuab kuskile mujale, ei tea. Ma oleks üsna ettevaaltik ennustamisega, aga ma soovitaks kõigil olla tähelepanelik kõikide arengute suhtes," märkis ta.

Toimetaja: Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.