Jõerüüt: kõikide arengute suhtes tuleb olla tähelepanelik ({{commentsTotal}})

Kauaaegne diplomaat ja kirjanik Jaak Jõerüüt ütles, et seoses pagulaskriisi ja Venemaaga tuleks kõikide arengute suhtes olla tähelepanelik.

Jaak Jõerüüt rääkis "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et kapo aastaraamatus ei räägita sugugi ainult Venemaa õõnestustegevusest või rändekriisist, vaid selles on ka palju muud.

"Olen märganud, et minu sõpradelgi on tihti suur kompetents omal alal, aga informeeritus selles meeletus info-ookeanis on tihti nõrk, sest pole õigeid maa- ega meremärke. Selles mõttes nähtus nagu kapo aastaraamat annab suure hulga navigeerimisvahendeid ja häid meremärke sellel suurel info-ookeanil," rääkis ta.

Varem on Jõerüüt kirjutanud, et tänapäeva kõige suurem, kõige levinum ja kõiki puudutav rahvusvaheline hübriidoht on tõe ja vale segunemine. Kuidas seda aga vältida, ütles Jõerüüdi sõnul hästi välja Soome president Sauli Niinistö.

"Mul on meeles Soome presidendi Sauli Niinistö aasta alguse kõne lause - ükskõik kui keerulised ei ole probleemid, kui suured pole ohud, ainult see, kui räägitakse nendest täpselt, õigete sõnadega, kui räägitakse tõde välja, lõikab kuulujuttudelt ära tiivad," selgitas ta.

Seoses Venemaa ja pagulaskriisiga soovitab Jõerüüt olla kõigi arengute suhtes tähelepanelik.

"Kõik see, mille kohta öeldakse rändekriis või pagulasteema, on üsna keeruliseks klimbiks praegu läinud. Kui vaatame Soome või Norra juhtumeid, siis on pagulaskriisi lülitunud ka Venemaa teema. Millal see jõuab kuskile mujale, ei tea. Ma oleks üsna ettevaaltik ennustamisega, aga ma soovitaks kõigil olla tähelepanelik kõikide arengute suhtes," märkis ta.

Toimetaja: Merili NaelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics