Narva töömessil käis töökohta otsimas sadu inimesi ({{commentsTotal}})

Töötukassa korraldas Narvas suure töömessi. Töömessid on Narvas populaarsed ja sobivat töökohta tuli endale otsima sadu, kui mitte tuhandeid inimesi.

Töötukassa hinnangul võis tänast töömessi külastada kuni 3000 inimest ja järgmiste messide jaoks peaks hakkama juba avaramaid ruume otsima. Ainuüksi viimase aastaga on maakonda lisandunud 700 töötut, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Alates aasta algusest on meil töötus pidevalt tõusnud, tänu koondamistele, mis olid VKG-s ja ka teistes ettevõtetes. Aga eelmine nädal oli esimene, kui esimest korda meie klientide arv langes, sest igapäevaselt tööturg muutub. Igal hetkel võib mõni töökoht juurde tulla," selgitas töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Anneki Teelahk.

Töötukassal on täna Ida-Virumaal pakkuda pea 600 töökohta, lisaks tuli messile ettevõtteid teistest maakondadest. Tööpakkumisi kaaluti hoolikalt.

"Tööstuses praktiliselt vakantse pole, põhiliselt kaubanduses või teeninduses. Mul on kogemus veidi teises tegevussfääris," ütles tööd otsiv Vladimir.

"Sain terve kotitäie infot. Lähen koju uurima, midagi kirjutama ja saatma. Peale 40 eluaastat on raske tööle saada. Eelistatakse noori. Käib võitlus koha pärast," rääkis tööd otsiv Svetlana.

Vaatamata tööotsijate rohkusele esineb ettevõtetel raskusi sobivate töötajate leidmisel. Tööstusettevõtetes töötanud inimesed ei sobi alati teenindussfääri.

"Ütleksin, et neil ei jätku osavõtlikkust inimeste suhtes. Võib-olla lahkust ja avatust ning usku paremasse tulevikku," tõdes Noorus Spa toitlustusjuht Ilja Tširkunov.

Ida-Virumaal on praegu tööta 7800 inimest, neist enam kui pooled elavad Narvas.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.