Narva töömessil käis töökohta otsimas sadu inimesi ({{commentsTotal}})

Töötukassa korraldas Narvas suure töömessi. Töömessid on Narvas populaarsed ja sobivat töökohta tuli endale otsima sadu, kui mitte tuhandeid inimesi.

Töötukassa hinnangul võis tänast töömessi külastada kuni 3000 inimest ja järgmiste messide jaoks peaks hakkama juba avaramaid ruume otsima. Ainuüksi viimase aastaga on maakonda lisandunud 700 töötut, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Alates aasta algusest on meil töötus pidevalt tõusnud, tänu koondamistele, mis olid VKG-s ja ka teistes ettevõtetes. Aga eelmine nädal oli esimene, kui esimest korda meie klientide arv langes, sest igapäevaselt tööturg muutub. Igal hetkel võib mõni töökoht juurde tulla," selgitas töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Anneki Teelahk.

Töötukassal on täna Ida-Virumaal pakkuda pea 600 töökohta, lisaks tuli messile ettevõtteid teistest maakondadest. Tööpakkumisi kaaluti hoolikalt.

"Tööstuses praktiliselt vakantse pole, põhiliselt kaubanduses või teeninduses. Mul on kogemus veidi teises tegevussfääris," ütles tööd otsiv Vladimir.

"Sain terve kotitäie infot. Lähen koju uurima, midagi kirjutama ja saatma. Peale 40 eluaastat on raske tööle saada. Eelistatakse noori. Käib võitlus koha pärast," rääkis tööd otsiv Svetlana.

Vaatamata tööotsijate rohkusele esineb ettevõtetel raskusi sobivate töötajate leidmisel. Tööstusettevõtetes töötanud inimesed ei sobi alati teenindussfääri.

"Ütleksin, et neil ei jätku osavõtlikkust inimeste suhtes. Võib-olla lahkust ja avatust ning usku paremasse tulevikku," tõdes Noorus Spa toitlustusjuht Ilja Tširkunov.

Ida-Virumaal on praegu tööta 7800 inimest, neist enam kui pooled elavad Narvas.

Toimetaja: Merili NaelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema