Teine Brasiilia presidendi koalitsioonipartner lahkus valitsusest ({{commentsTotal}})

Tagandamisega silmitsi seisva Brasiilia presidendi Dilma Rousseffi valitseva Töölispartei koalitsioonipartner Progressipartei (PP) otsustas võimuliidust lahkuda, ütlesid ametnikud teisipäeval.

Märtsis lõps teatas võimuliidust lahkumisest Brasiilia Demokraatliku Liikumise Partei (PMDB) eesotsas asepresdient Michel Temeriga.

"Erakond otsustas enamuse häältega võimuliidust lahkuda," ütles PMDB pressiesindaja AFP-le.

Progressipartei 47 parlamendiliiget kavatsevad hääletada Rousseffi tagandamise poolt, sõnas ta.

Brasiilia kongressi alamkoda hääletab pühapäeval presidendi tagandamise algatamise üle ülemkojas. Kongressi komisjon teatas esmaspäeval, et teeb alamkojale ettepaneku president Rousseffi tagandamise asjus. Komisjonis hääletas presidendi vallandamise poolt 38 ja vastu 27 rahvaesindajat. Arutelu kestis nädalavahetusel 12 tundi järjest.

Tagandamisprotsess jõuab ülemkotta vaid juhul, kui seda toetab pühapäeval kaks kolmandikku ehk 342 alamkoja saadikut 513-st. Vastasel juhul protsess peatub.

Progressipartei võimuliidust lahkumine suurendab presidendi tagandamise pooldajate positsioone, ent selle häältest ei pruugi piisata.

Päevalehe Estadão viimase uuringu kohaselt toetab alamkojas riigipea tagandamist 300 ja vastu on 125 saadikut, 88 ei ole veel oma seisukohta avaldanud. Uuringus ei kajastu PP 47 saadiku lisandumine tagandamise toetajate hulka.

Rousseff on nimetanud tagandamistprotsessi riigipöördeks. Teisipäeval süüdistas ta Temeri reetmises pärast seda, kui meediasse lekkis helisalvestis, milles ta arutab oma administratsiooni tegevuskava, kui Rousseff peaks ametist ilma jääma.

Rousseffit süüdistatakse riigieelarvega manipuleerimises eesmärgiga suurendada föderaalkulutusi 2014. aasta tagasivalimiskampaania ajal ja veel kord 2015. aastal tõsise majandussurutise ajal. President ise väidab, et tegemist on suhteliselt tehnilist laadi süüdistusega, mis ei ole karistatav tagandamisega.

Majandusraskustest vaevatud brasiillased on Rousseffi peale vihased. Presidenti toetab viimaste arvamusküsitluste kohaselt 10 protsenti rahvast.

Paljud Rousseffi parteikaaslased ja opositsiooni saadikud on segatud riikliku naftafirmaga Petrobras seotud altkäemaksuskandaali.

Toimetaja: Greete Palmiste

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.