Teine Brasiilia presidendi koalitsioonipartner lahkus valitsusest ({{commentsTotal}})

Tagandamisega silmitsi seisva Brasiilia presidendi Dilma Rousseffi valitseva Töölispartei koalitsioonipartner Progressipartei (PP) otsustas võimuliidust lahkuda, ütlesid ametnikud teisipäeval.

Märtsis lõps teatas võimuliidust lahkumisest Brasiilia Demokraatliku Liikumise Partei (PMDB) eesotsas asepresdient Michel Temeriga.

"Erakond otsustas enamuse häältega võimuliidust lahkuda," ütles PMDB pressiesindaja AFP-le.

Progressipartei 47 parlamendiliiget kavatsevad hääletada Rousseffi tagandamise poolt, sõnas ta.

Brasiilia kongressi alamkoda hääletab pühapäeval presidendi tagandamise algatamise üle ülemkojas. Kongressi komisjon teatas esmaspäeval, et teeb alamkojale ettepaneku president Rousseffi tagandamise asjus. Komisjonis hääletas presidendi vallandamise poolt 38 ja vastu 27 rahvaesindajat. Arutelu kestis nädalavahetusel 12 tundi järjest.

Tagandamisprotsess jõuab ülemkotta vaid juhul, kui seda toetab pühapäeval kaks kolmandikku ehk 342 alamkoja saadikut 513-st. Vastasel juhul protsess peatub.

Progressipartei võimuliidust lahkumine suurendab presidendi tagandamise pooldajate positsioone, ent selle häältest ei pruugi piisata.

Päevalehe Estadão viimase uuringu kohaselt toetab alamkojas riigipea tagandamist 300 ja vastu on 125 saadikut, 88 ei ole veel oma seisukohta avaldanud. Uuringus ei kajastu PP 47 saadiku lisandumine tagandamise toetajate hulka.

Rousseff on nimetanud tagandamistprotsessi riigipöördeks. Teisipäeval süüdistas ta Temeri reetmises pärast seda, kui meediasse lekkis helisalvestis, milles ta arutab oma administratsiooni tegevuskava, kui Rousseff peaks ametist ilma jääma.

Rousseffit süüdistatakse riigieelarvega manipuleerimises eesmärgiga suurendada föderaalkulutusi 2014. aasta tagasivalimiskampaania ajal ja veel kord 2015. aastal tõsise majandussurutise ajal. President ise väidab, et tegemist on suhteliselt tehnilist laadi süüdistusega, mis ei ole karistatav tagandamisega.

Majandusraskustest vaevatud brasiillased on Rousseffi peale vihased. Presidenti toetab viimaste arvamusküsitluste kohaselt 10 protsenti rahvast.

Paljud Rousseffi parteikaaslased ja opositsiooni saadikud on segatud riikliku naftafirmaga Petrobras seotud altkäemaksuskandaali.

Toimetaja: Greete Palmiste

Allikas: BNSTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema