Trahvimäärasid tõsta püüdnud seadusemuudatus kukkus riigikogus läbi ({{commentsTotal}})

{{1460526328000 | amCalendar}}

Riigikokku kolmandale lugemisele jõunud karistusseadustiku muutmise eelnõu, millega sooviti suurendada väärteo trahviühikut praeguselt neljalt eurolt kaheksale, ei võetud vastu, kuna muudatus kogus kokku 50 saadiku poolthääled, kuid vastuvõtmiseks oleks seda pidanud toetama 51 saadikut.

Kuigi koalitsioonierakondadel oli kindlus, et seaduse vastuvõtmiseks vajalikud 51 poolthäält olid olemas, siis kolmanda lugemise lõppedes kogus muudatus 50 saadiku hääled.

Muudatuse vastu olid valitsuserakondade poliitikutest Igor Gräzin (RE), Madis Milling (RE) ja Anne Sulling (RE). Aivar Sõerd (RE) ei hääletanud.

Kokku oli seadusemuudatuse poolt 50 ja vastu 42 riigikogu saadikut.

Tabeli andmed: riigikogu.ee

Koalitsioonileppe järgi pidanuks trahviühiku kahekordistumine tooma aastas riigieelarvesse ligikaudu 10 miljonit eurot lisaraha.

Igor Gräzin põhjendas "Aktuaalsele kaamerale" oma otsust sellega, et eelnõu oli tehtud läbimõtlematult ja lohakalt. "Eesti riik tahab oma inimeste elu heaks teha, aga riik, mis maksab kätte, on väiklane ja nigel riik. Eesti seda ei ole. Ja just nimelt sõbraliku ja hooliva riigi poolt me hääletasimegi."

Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni liige Raivo Aeg ütles, Reformierakonnast tulnud vastuhääled üllatasid. Õiguskomisjonis olid fraktsioonide esindajad üksmeelsed, et eelnõu tuleb saata lõpphääletusele.

"Ega siis nüüd mingit katastroofi ei juhtunud, sest nagunii sügiseks on kokkulepe, et justiitsministeerium astub täiendavad sammud ja teeb analüüsi, et laiemalt otsa vaadata väärtegude eest mõistetavate karistustele," lausus Aeg. "Eks me tuleme siis sellesama teema juurde tagasi ja võtame teda siis juba natukene laiemalt."

Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Valdo Randpere ei leinud fraktsioonikaaslaste hääletamise kommenteerimiseks "Aktuaalsele kaamerale" aega. Küll aga saatis ta kommentaari pressiteate vahendusel, kus nimetas juhtunut tööõnnetuseks.

"Trahvimäärade eelnõu hääletuse puuduv hääl jäi selle taha, et osa koalitsiooni poliitikuid ei saanud istungil osaleda. Kuna lennufirmad on viimastel päevadel ootamatult tühistanud hulgaliselt lende, siis ei jõudnud päris mitu koalitsioonipoliitikut riigikogu istungile," ütles Randpere.

"Tegemist oli kahetsusväärse tööõnnetusega. Loodame sügishooajal teema uuesti riigikogus ette võtta koos väärtegude suurema revisjoniga,” lisas ta.

Opositsioonipoliitikud, kes eelnõu ei toetanud arvasid, et trahvieelnõu puhul oleks tulnud alustada analüüsist. Vabaerakonna fraktsiooni liige Külliki Kübarsepp ütles lisaks, et kindlasti ei saa trahve tõsta kahekordseks.

Justiitsministeerium põhjendas trahvitõusu soovi sellega, et trahvid pole 15 aastat tõusnud ning need ei mõju enam korrarikkujale.

Eelnõule ekspertarvamuse kirjutanud kohtunikelt ja kohtujuristidelt pälvis eelnõu kriitikat. Nende sõnul on juba praegu inimestel raskusi trahvide tasumisega ning tendents, et trahvi maksmisele eelistatakse arestikambrisse saatmist, on kasvav.

Toimetaja: Greete Palmiste, Priit Luts, Anne RaisteKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics