Halinga farmi omanik süüdistab raskustes endist juhatajat ({{commentsTotal}})

2012. aastal avatud Halinga ehk Piimajõe farm sattus juba mõne aasta pärast Venemaa sanktsioonide ja piimahinna languse tõttu raskustesse. Aasta aega on väldanud firma saneerimisprotsess, mis tõi aga kaasa kohtuvaidluse.

Halinga omanik ja juhataja Raul Peetson tõdeb, et raskusi oleks kergem üle elada, kui poleks tarvis klaarida otsuseid, mis on firma majandusseisu selle parandamise asemel hoopis halvendanud. Üks nendest on Peetsoni sõnul Agu Laanemetsa toomine firma etteotsa, mida nõudis suurim võlausaldaja SEB Pank.

Laanemets jättis Peetsoni sõnul tegemata peaaegu kõik, mis oleks tulnud lepingu järgi teha, et Halinga majandustegevus efektiivsemaks muuta. Nüüd nõuab firma Laanemetsa osaühingule Obama makstud raha osaliselt tagasi, kokku sai Obama Halingalt 105 000 eurot. Viimase osa maksmisest Halinga keeldus ja seda nõuab omakorda Obama.

"Halingalt pole tulnud ühtegi pretensiooni, et töö oleks tegemata. Pigem on siin küsimus selles, et Halinga on sattunud makseraskustesse ja viimases lepingus jäi lihtsalt paar arvet maksmata ja neid ei taheta maksta ning otsitakse ettekäänet," ütles Halinga endine juhataja Agu Laanemets. Laanemets nendib, võib-olla hakkab Halinga pankrotti minema ja hakatakse aegsasti otsima inimest, keda kõikides õnnetustes süüdistada.

Peetson tõdeb, et tema pankrotimõtteid ei mõtle ja aasta kestnud saneerimisest on kasu olnud. Praegu müüakse päevas näiteks 42 tonni piima, mis on Peetsoni hinnangul kahtlemata hea näitaja. "Euroopa piimanduses on kõigil raske ja kui iga raskuse pärast joostakse pankrotiavaldusega, siis meie Halingas leiame, et see on vale. Me tahame ellu jääda, me tahame saneerimiskava täita, me tahame saneerimisest edukalt välja tulla," rääkis Peetson.

Peetson ütleb, et Halingas tema hinnangul pankrotiseisu ei ole. "Miskipärast me tunneme, et pankrotitont käib ümber meie majade kogu aeg, keda me siit üritame kahuripaugu kaugusel hoida."

Halinga võlgneb SEB Pangale 7,3 miljonit eurot, suuremad võlausaldajad on veel Baltic Agro ja Oilseed Trade. Kokku on võlausaldajaid saneerimismenetluses 114, mõned neist paarikümne euroste summadega, kokku on see summa kahe miljoni ringis. Võlad makstakse ära ja töötajatele võlgu ei olda, kinnitas Peetson.

Toimetaja: Merit MaaritsVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.