Halinga farmi omanik süüdistab raskustes endist juhatajat ({{commentsTotal}})

2012. aastal avatud Halinga ehk Piimajõe farm sattus juba mõne aasta pärast Venemaa sanktsioonide ja piimahinna languse tõttu raskustesse. Aasta aega on väldanud firma saneerimisprotsess, mis tõi aga kaasa kohtuvaidluse.

Halinga omanik ja juhataja Raul Peetson tõdeb, et raskusi oleks kergem üle elada, kui poleks tarvis klaarida otsuseid, mis on firma majandusseisu selle parandamise asemel hoopis halvendanud. Üks nendest on Peetsoni sõnul Agu Laanemetsa toomine firma etteotsa, mida nõudis suurim võlausaldaja SEB Pank.

Laanemets jättis Peetsoni sõnul tegemata peaaegu kõik, mis oleks tulnud lepingu järgi teha, et Halinga majandustegevus efektiivsemaks muuta. Nüüd nõuab firma Laanemetsa osaühingule Obama makstud raha osaliselt tagasi, kokku sai Obama Halingalt 105 000 eurot. Viimase osa maksmisest Halinga keeldus ja seda nõuab omakorda Obama.

"Halingalt pole tulnud ühtegi pretensiooni, et töö oleks tegemata. Pigem on siin küsimus selles, et Halinga on sattunud makseraskustesse ja viimases lepingus jäi lihtsalt paar arvet maksmata ja neid ei taheta maksta ning otsitakse ettekäänet," ütles Halinga endine juhataja Agu Laanemets. Laanemets nendib, võib-olla hakkab Halinga pankrotti minema ja hakatakse aegsasti otsima inimest, keda kõikides õnnetustes süüdistada.

Peetson tõdeb, et tema pankrotimõtteid ei mõtle ja aasta kestnud saneerimisest on kasu olnud. Praegu müüakse päevas näiteks 42 tonni piima, mis on Peetsoni hinnangul kahtlemata hea näitaja. "Euroopa piimanduses on kõigil raske ja kui iga raskuse pärast joostakse pankrotiavaldusega, siis meie Halingas leiame, et see on vale. Me tahame ellu jääda, me tahame saneerimiskava täita, me tahame saneerimisest edukalt välja tulla," rääkis Peetson.

Peetson ütleb, et Halingas tema hinnangul pankrotiseisu ei ole. "Miskipärast me tunneme, et pankrotitont käib ümber meie majade kogu aeg, keda me siit üritame kahuripaugu kaugusel hoida."

Halinga võlgneb SEB Pangale 7,3 miljonit eurot, suuremad võlausaldajad on veel Baltic Agro ja Oilseed Trade. Kokku on võlausaldajaid saneerimismenetluses 114, mõned neist paarikümne euroste summadega, kokku on see summa kahe miljoni ringis. Võlad makstakse ära ja töötajatele võlgu ei olda, kinnitas Peetson.

Toimetaja: Merit MaaritsKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics