ERR Kreekas: Pireuse sadama põgenikelaager elab laialiajamise hirmus ({{commentsTotal}})

Kreeka võimud püüavad põgenikke suunata armee rajatavatesse laagritesse, aga sisserändajad kardavad, et see pärsib nende liikumisvabadust. Ateena Pireuse sadamas püütakse turismihooaja lähenedes sulgeda pea 5000 inimesega põgenikelaagrit.

Piraeuse sadam on Vahemere ääres üks suuremaid, kuid seal asub ka Ateena suurim põgenikelaager. Merevärav on Ateena südalinnast paarikümneminutilise autosõidu kaugusel ja teenindab igal aastal üle 20 miljoni reisija, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Erinevatel aegadel on sadamaalal elanud 4000-5000 põgenikku. Viimastel päevadel on sealt inimesi bussidega ära viidud Kreeka teistesse laagritesse.

Põgenikelaagris levivad kuulujutud, et Kreeka valitsus tahab laagri kuu lõpuks tühjaks saada, sest algamas on turismihooaeg ja need inimesed ja telgid ei ole vaatepilt, mida Kreeka sooviks turistidele pakkuda

Rootsi vabatahtlik William rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et kellelgi ei ole tõelist informatsiooni ja kõik on segaduses.

"Meie jaoks on see masendav, sest oleme siin, et aidata, aga meil ei ole toimuvast mingit informatsiooni. See ei peaks olema meie vastutus, aga kui siin neid vabatahtlikke ei oleks, valitseks siin täielik kaos," kommenteeris ta olukorda.

Suurbritannia vabatahtlik Joe lisas, et keegi põgenikest ei taha sellest laagrist lahkuda, sest nad ei tea, kuhu neid viiakse. "Mõnikord on laagrid keset maapiirkonda, kus pole millelegi ligipääsu. Siin on neil lihtne ligipääs."

Toimetaja: Priit LutsKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.