ERR Kreekas: Pireuse sadama põgenikelaager elab laialiajamise hirmus ({{commentsTotal}})

Kreeka võimud püüavad põgenikke suunata armee rajatavatesse laagritesse, aga sisserändajad kardavad, et see pärsib nende liikumisvabadust. Ateena Pireuse sadamas püütakse turismihooaja lähenedes sulgeda pea 5000 inimesega põgenikelaagrit.

Piraeuse sadam on Vahemere ääres üks suuremaid, kuid seal asub ka Ateena suurim põgenikelaager. Merevärav on Ateena südalinnast paarikümneminutilise autosõidu kaugusel ja teenindab igal aastal üle 20 miljoni reisija, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Erinevatel aegadel on sadamaalal elanud 4000-5000 põgenikku. Viimastel päevadel on sealt inimesi bussidega ära viidud Kreeka teistesse laagritesse.

Põgenikelaagris levivad kuulujutud, et Kreeka valitsus tahab laagri kuu lõpuks tühjaks saada, sest algamas on turismihooaeg ja need inimesed ja telgid ei ole vaatepilt, mida Kreeka sooviks turistidele pakkuda

Rootsi vabatahtlik William rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et kellelgi ei ole tõelist informatsiooni ja kõik on segaduses.

"Meie jaoks on see masendav, sest oleme siin, et aidata, aga meil ei ole toimuvast mingit informatsiooni. See ei peaks olema meie vastutus, aga kui siin neid vabatahtlikke ei oleks, valitseks siin täielik kaos," kommenteeris ta olukorda.

Suurbritannia vabatahtlik Joe lisas, et keegi põgenikest ei taha sellest laagrist lahkuda, sest nad ei tea, kuhu neid viiakse. "Mõnikord on laagrid keset maapiirkonda, kus pole millelegi ligipääsu. Siin on neil lihtne ligipääs."

Toimetaja: Priit LutsVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema