Palgalõhe ühe lahendusena nähakse palkade avalikustamist ({{commentsTotal}})

Euroopa Liidu majas toimunud soolise palgalõhe debatil arutati võimalike viise palgalõhe vähendamiseks. Eesti ettevõtlike naiste assotsiatsiooni liige Leena Kivisild ütles, et kuigi inimesed tunnustavad probleemi, siis keegi midagi olukorra muutmiseks endiselt ette ei võta. Ühe lahendusena nähti debatil palkade avalikustamist.

"Midagi konkreetset ette võetud ei ole, ei erasektori ega tegelikult ka riigi poolt. Millegipärast ei ole poliitilised jõud seda teemat prioriteetsena üles võtnud, kuigi sooline palgalõhe puudutab praktiliselt rohkem kui poolt elanikkonnast. Kahjuks jäi mõned kuud tagasi jälle soiku võrdõiguslikkuse komisjoni loomine riigikogus," nentis Kivisild "Aktuaalse kaamera" vahendusel.

Ühe soolise palgalõhe võimaliku lahendusena nähti debatil palkade avalikustamist. "See ei tähenda seda, et me riputame töölepingud seina peale, vaid seda, et ettevõtetel oleks nii palju julgust, et palga vahemikud avalikustada," selgitas Kivisild.

Toimetaja: Merit MaaritsVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.