Räim tuli sel aastal mullusega võrreldes pea kaks nädalat varem ({{commentsTotal}})

Sel aastal tuli räim mullusega võrreldes peaaegu kaks nädalat varem. Esimene paat üheksa tonni räimega jõudis sadamasse kella poole 11 ajal ja uudistajaid, kes sellele pilku heita soovisid, oli palju. Oli neidki, kes esialgu tänavust räime liiga väikseks pidasid ja ära lubasid minna, hiljem aga seisid ikka koos teistega järjekorras.

Räimesõber Arvo Reedik nentis, et esimene kevadräime päev on pärnakatele tähtis päev. „Pärnakad on ju rannarahvas ja nad ei saa ilma räimeta kuidagi hakkama,“ ütles Reedik "Aktuaalse kaamera" vahendusel.

"Ma olen siin esimest korda, varem olen ostnud turu pealt. Aga ma ikka armastan räime ja ma teen temast väga palju – marineerin, teen kallerdist ja räimerulle. Nii, kuidas isu ja tahtmine on," rääkis teine räimesõber Urve Teesalu.

Räimekilo eest tuli välja käia üks euro, kokkuostjad maksid kaluritele kilo eest 20 senti pluss käibemaks ja sealtsamast kailt viidi see kala kohe ka minema. Kalurid on kokkuostuhinnaga rahul.

"Eelmine aasta me ei saand kahtekümmetki, oli vist kuusteist või kaheksateist senti," ütles kalur Kalle Tüür.

Tüür loodab, et räime jätkub vähemalt jaanipäevani. "Igal mehel nüüd on oma kvoot ja püüab nii palju, kui jõuab – kuni kvoodi täitumiseni."

Suur osa kalurite räimest toimetati kohe Japsi külmhoonesse. Firmaomanik Arved Soovik ütles, et ega muud turgu räimele peale Ukraina ei olegi.

Toimetaja: Merit MaaritsMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.