Räim tuli sel aastal mullusega võrreldes pea kaks nädalat varem ({{commentsTotal}})

Sel aastal tuli räim mullusega võrreldes peaaegu kaks nädalat varem. Esimene paat üheksa tonni räimega jõudis sadamasse kella poole 11 ajal ja uudistajaid, kes sellele pilku heita soovisid, oli palju. Oli neidki, kes esialgu tänavust räime liiga väikseks pidasid ja ära lubasid minna, hiljem aga seisid ikka koos teistega järjekorras.

Räimesõber Arvo Reedik nentis, et esimene kevadräime päev on pärnakatele tähtis päev. „Pärnakad on ju rannarahvas ja nad ei saa ilma räimeta kuidagi hakkama,“ ütles Reedik "Aktuaalse kaamera" vahendusel.

"Ma olen siin esimest korda, varem olen ostnud turu pealt. Aga ma ikka armastan räime ja ma teen temast väga palju – marineerin, teen kallerdist ja räimerulle. Nii, kuidas isu ja tahtmine on," rääkis teine räimesõber Urve Teesalu.

Räimekilo eest tuli välja käia üks euro, kokkuostjad maksid kaluritele kilo eest 20 senti pluss käibemaks ja sealtsamast kailt viidi see kala kohe ka minema. Kalurid on kokkuostuhinnaga rahul.

"Eelmine aasta me ei saand kahtekümmetki, oli vist kuusteist või kaheksateist senti," ütles kalur Kalle Tüür.

Tüür loodab, et räime jätkub vähemalt jaanipäevani. "Igal mehel nüüd on oma kvoot ja püüab nii palju, kui jõuab – kuni kvoodi täitumiseni."

Suur osa kalurite räimest toimetati kohe Japsi külmhoonesse. Firmaomanik Arved Soovik ütles, et ega muud turgu räimele peale Ukraina ei olegi.

Toimetaja: Merit MaaritsLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema