Putin vastas täna jälle televisioonis venemaalaste küsimustele ({{commentsTotal}})

{{1460612846000 | amCalendar}}

Venemaa president Vladimir Putin vastas täna taas televisioonis inimeste küsimustele. Venemaa majandus pole Putini sõnul veel stabiliseerunud, kuid trend on positiivne. Samuti kinnitas ta, et Venemaa tahab Türgiga endiselt hästi läbi saada ning et Süüria konflikti saab lahendada ainult poliitiliste protsessidega. Panama dokumendilekke kohta arvas Putin, et see on provokatsioon.

Putini sõnul on Venemaa majanduses tänavu väike langus, kuid tuleval aastal pöördub majandus taas tõusule. Majanduse elavdamiseks on Venemaa presidendi sõnul kõige olulisem muuta majanduse struktuuri, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See on väga keeruline ülesanne, kuid sinnapoole me siiski liigume ja on märke tööstustoodangu kasvust," märkis ta.

Mullu esitati Putinile küsimus, kas ta päästaks Obama uppumissurmast, millele ta vastas jaatavalt. Tänavu küsiti, et kui Ukraina president Petro Porošenko ja Türgi president Reccep Tayyip Erdogan mõlemad hakkaksid uppuma, kumma ta päästaks esimesena. Putin otsest vastust ei andnud, vaid ütles, et kui inimene ise uppuda tahab, siis teda päästa ei saa. Küll aga kinnitas Putin, et näeb Türgit endiselt sõbraliku riigina.

"Me peame Türgit oma sõbraks ja Türgi rahvast sõbralikuks rahvuseks, kellega me loomulikult ehitame üles kõige paremaid heanaaberlikke suhteid. Meil on probleeme mõningate Türgi poliitikutega, kelle käitumist me peame ebaadekvaatseks," rääkis president.

Putin tunnistas, et Venemaa sekkumine Süürias on aidanud president Bashar al-Assadi väed hoopis paremasse seisu kui nad olid enne Venemaa sekkumist. Siiski loodab Putin rahumeelse lahenduse leidmist.

"Me tõesti loodame, et relvade kasutamisest hoidumine mõlemal poolel, mida toetavad erinevad osalised, sealhulgas meie, viib rahumeelse lahenduseni," ütles Putin.

Panama dokumendilekke kohta, kus ka Putini enda nimi varakantimisega seoses välja tuli, arvab ta, et see on mõeldud vee segamiseks.

"Mulle tundub, et leket ei valmistanud ette mitte ajakirjandus, vaid pigem juristid," kommenteeris ta.

Mammuttelesaates, kuhu laekunud küsimuste hulgast presidendile esitatavad hoolikalt välja valiti, küsiti siiski kõike - alates sellest, miks taevas on sinine.

Muu hulgas arvas Putin veel, et Tšetšeenia valitseja Ramzan Kadõrov peab oma ähvardavat tooni vaigistama ja et Lääs Venemaale kehtestatud sanktsioone lähiajal veel ei tühista. Eriti hoogu sattus president aga Ukraina poliitilise olukorra manamisel.

Samuti lubas Putin, et maailma antidopingu agentuurilt (WADA) võistluskeelu saanud vene sportlaste Rio olümpiale pääsemiseks pannakse tööle nii advokaadid kui ka ametnikud.

Kõnekeskus teatas varem, et kõige rohkem küsimusi oli sotsiaalvaldkonnast: inimesi teeb murelikuks hinnatõus, pensionid, kommunaalmured, sõjaväelaste elamispinnaga varustamine, aga ka korruptsioon, vahendasid ERRi teleuudised.

Telejaama Rossija-24 kõnekeskusse oli juba selle nädala alguseks tulnud üle miljoni küsimuse.

Toimetaja: Rain Kooli, Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema