Putin vastas täna jälle televisioonis venemaalaste küsimustele ({{commentsTotal}})

{{1460612846000 | amCalendar}}

Venemaa president Vladimir Putin vastas täna taas televisioonis inimeste küsimustele. Venemaa majandus pole Putini sõnul veel stabiliseerunud, kuid trend on positiivne. Samuti kinnitas ta, et Venemaa tahab Türgiga endiselt hästi läbi saada ning et Süüria konflikti saab lahendada ainult poliitiliste protsessidega. Panama dokumendilekke kohta arvas Putin, et see on provokatsioon.

Putini sõnul on Venemaa majanduses tänavu väike langus, kuid tuleval aastal pöördub majandus taas tõusule. Majanduse elavdamiseks on Venemaa presidendi sõnul kõige olulisem muuta majanduse struktuuri, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See on väga keeruline ülesanne, kuid sinnapoole me siiski liigume ja on märke tööstustoodangu kasvust," märkis ta.

Mullu esitati Putinile küsimus, kas ta päästaks Obama uppumissurmast, millele ta vastas jaatavalt. Tänavu küsiti, et kui Ukraina president Petro Porošenko ja Türgi president Reccep Tayyip Erdogan mõlemad hakkaksid uppuma, kumma ta päästaks esimesena. Putin otsest vastust ei andnud, vaid ütles, et kui inimene ise uppuda tahab, siis teda päästa ei saa. Küll aga kinnitas Putin, et näeb Türgit endiselt sõbraliku riigina.

"Me peame Türgit oma sõbraks ja Türgi rahvast sõbralikuks rahvuseks, kellega me loomulikult ehitame üles kõige paremaid heanaaberlikke suhteid. Meil on probleeme mõningate Türgi poliitikutega, kelle käitumist me peame ebaadekvaatseks," rääkis president.

Putin tunnistas, et Venemaa sekkumine Süürias on aidanud president Bashar al-Assadi väed hoopis paremasse seisu kui nad olid enne Venemaa sekkumist. Siiski loodab Putin rahumeelse lahenduse leidmist.

"Me tõesti loodame, et relvade kasutamisest hoidumine mõlemal poolel, mida toetavad erinevad osalised, sealhulgas meie, viib rahumeelse lahenduseni," ütles Putin.

Panama dokumendilekke kohta, kus ka Putini enda nimi varakantimisega seoses välja tuli, arvab ta, et see on mõeldud vee segamiseks.

"Mulle tundub, et leket ei valmistanud ette mitte ajakirjandus, vaid pigem juristid," kommenteeris ta.

Mammuttelesaates, kuhu laekunud küsimuste hulgast presidendile esitatavad hoolikalt välja valiti, küsiti siiski kõike - alates sellest, miks taevas on sinine.

Muu hulgas arvas Putin veel, et Tšetšeenia valitseja Ramzan Kadõrov peab oma ähvardavat tooni vaigistama ja et Lääs Venemaale kehtestatud sanktsioone lähiajal veel ei tühista. Eriti hoogu sattus president aga Ukraina poliitilise olukorra manamisel.

Samuti lubas Putin, et maailma antidopingu agentuurilt (WADA) võistluskeelu saanud vene sportlaste Rio olümpiale pääsemiseks pannakse tööle nii advokaadid kui ka ametnikud.

Kõnekeskus teatas varem, et kõige rohkem küsimusi oli sotsiaalvaldkonnast: inimesi teeb murelikuks hinnatõus, pensionid, kommunaalmured, sõjaväelaste elamispinnaga varustamine, aga ka korruptsioon, vahendasid ERRi teleuudised.

Telejaama Rossija-24 kõnekeskusse oli juba selle nädala alguseks tulnud üle miljoni küsimuse.

Toimetaja: Rain Kooli, Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.