Valge Maja ja NATO: Vene sõjalennukite manöövrid USA sõjalaeva läheduses on ebaprofessionaalsed ({{commentsTotal}})

{{1460646222000 | amCalendar}}

USA ja NATO hinnangul on Vene sõjalennukite manöövrid USA sõjalaeva läheduses Läänemerel ebaprofessionaalsed ja murettekitavad.

USA Euroopa väejuhatus avaldas eile videod ja pildid sellest, kuidas Vene Su-24 ründelennukid teevad ohtlikke manöövreid Donald Cooki nimelise sõjalaeva läheduses, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Väejuhatus ütles kirjalikus teates, et intsidendid toimusid nii esmaspäeval kui ka teisipäeval.

Valge Maja pressiesindaja Josh Earnesti sõnul pole see esimene kord.

"See intsident, vist ei tule üllatuseks, pole kuidagi kooskõlas professionaalsete normidega, mida sõjaväed peaksid järgima üksteisega kokku puutudes rahvusvahelistes vetes ja rahvusvahelises õhuruumis. Iga rahuajal toimuv sõjaline tegevus peab olema kooskõlas rahvusvaheliste õigusnormidega ja läbi viidud nii, et need arvestavad teiste riikide õigusi ja nende lennuvahendite ja aluste turvalisust," kommenteeris Earnest.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles samuti, et Vene sõjalennukite ülelennud USA sõjalaevast olid "ebaturvalised ja ebaprofessionaalsed".

"Selline käitumine on ebaturvaline ja ebaprofessionaalne. Seetõttu olen ma pikka aega toonitanud läbipaistvuse, suurema ennustatavuse ja suuremate jõupingutuste tähtsust riskide vähendamiseks," ütles Stoltenberg Londonis pressikonverentsil.

"Me oleme näinud sõjalise tegevuse arvestatavat ja olulist tõusu meie piiridel. Me peame vältima vahejuhtumeid ja õnnetusi ning kui need peaksid juhtuma, peame tagama, et need ei välju kontrolli alt," lausus NATO peasekretär.

Stoltenbergi sõnul on sõjaliste tegevuste läbipaistvus ja riskide vähendamine 20. aprilli NATO-Vene nõukogu istungi päevakorras.

Vene kaitseministeeriumi ametlik esindaja Igor Konašenkov ütles aga, et Vene õhujõudude Su-24 meeskonnad järgisid Läänemerel rahvusvahelistes vetes USA sõjalaevast Donald Cook mööda lennates kõiki ohutusreegleid.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR/BNSKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics