Alatalu Vene sõjalennukite käitumisest: tegemist on tavalise suurriikide vahelise musklimänguga ({{commentsTotal}})

Vene sõjalennukite manöövrid USA sõjalaevade läheduses pole midagi üllatavat, leiab ajaloolane Toomas Alatalu. Samuti märgib ta, et sarnane tegevus Balti merel on täiesti normaalne ja seaduspärane.

"Mitte midagi üllatavat selles ei ole. Kui Ameerika sõjalaev tuleb Balti merre, mida Venemaa on alati lugenud oma mereks, siis see ka fikseeritakse. On ka selline tava, et kui omavahelised suhted on pingelised, siis vastaspoolte sõjaliste üksuste liikumist jälgitakse," selgitas Alatalu "Ringvaatele".

"Venemaa teeb meeleheitlikult propagandat selle nimel, et näidata, et kõiges on süüdi Ameerika Ühendriigid, et lahendada ära oma probleemid Euroopaga," lisas ta.

Alatalu sõnul poleks Venemaa sellist operatsiooni ette võtnud, kui läbi Taani väinade oleks tulnud mõne teise NATO-riigi sõjalaev. "Aga kuna tuli Ameerika laev, oli kosmonautika päev ning Venemaal on nüüd kosmose sõjajõud, siis tuli selline aktsioon ette võtta. Tõenäoliselt see lendur saab vähemalt kiita, kui mitte midagi enamat."

Samuti ei maksa Alatalu sõnul ära unustada, et Venemaa ja Ameerika Ühendriigid on praegu sõdivad riigid. "See omavaheline konkurents kajastub kogu sellel rindel, kus Ameerika ja Venemaa sõjajõud asuvad. See, et midagi toimub ka Balti merel, on täiesti normaalne ja seaduspärane," nentis ta.

Toimetaja: Merit Maaritsproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics