Alatalu Vene sõjalennukite käitumisest: tegemist on tavalise suurriikide vahelise musklimänguga ({{commentsTotal}})

Vene sõjalennukite manöövrid USA sõjalaevade läheduses pole midagi üllatavat, leiab ajaloolane Toomas Alatalu. Samuti märgib ta, et sarnane tegevus Balti merel on täiesti normaalne ja seaduspärane.

"Mitte midagi üllatavat selles ei ole. Kui Ameerika sõjalaev tuleb Balti merre, mida Venemaa on alati lugenud oma mereks, siis see ka fikseeritakse. On ka selline tava, et kui omavahelised suhted on pingelised, siis vastaspoolte sõjaliste üksuste liikumist jälgitakse," selgitas Alatalu "Ringvaatele".

"Venemaa teeb meeleheitlikult propagandat selle nimel, et näidata, et kõiges on süüdi Ameerika Ühendriigid, et lahendada ära oma probleemid Euroopaga," lisas ta.

Alatalu sõnul poleks Venemaa sellist operatsiooni ette võtnud, kui läbi Taani väinade oleks tulnud mõne teise NATO-riigi sõjalaev. "Aga kuna tuli Ameerika laev, oli kosmonautika päev ning Venemaal on nüüd kosmose sõjajõud, siis tuli selline aktsioon ette võtta. Tõenäoliselt see lendur saab vähemalt kiita, kui mitte midagi enamat."

Samuti ei maksa Alatalu sõnul ära unustada, et Venemaa ja Ameerika Ühendriigid on praegu sõdivad riigid. "See omavaheline konkurents kajastub kogu sellel rindel, kus Ameerika ja Venemaa sõjajõud asuvad. See, et midagi toimub ka Balti merel, on täiesti normaalne ja seaduspärane," nentis ta.

Toimetaja: Merit MaaritsVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.