Piirivalveameti endine juht: riigipöörde õhutamise võimalust peab võtma tõsiselt ({{commentsTotal}})

Piiri tähistamine on tähtis, kuid piiril peab olema ka piisavalt valvureid ning alahinnata ei tohiks n-ö imporditava riigipöörde ohtu, leiab endine piirivalve juht Roland Peets. Siseministeerium plaanib idapiiri välja ehitada 2020. aastaks.

Piiriala puhastamine algas aasta tagasi, tänavu on idapiiri väljaarendamiseks eraldatud 20 miljonit eurot, siseministeerium loodab sama palju saada ka järgmisel aastal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Hinnanguliselt maksab kogu piiriehitusprojekt natuke üle 70 miljoni euro, aga praegu käib projekteerimine ja projekt peaks valmis saama selle aasta lõpuks," ütles siseministeeriumi piirivalvepoliitika osakonna juhataja Janek Mägi.

Peamised probleemid on salakaubavedajad ning inimkaubitsejad, kuid massilist piiririkkumist siseministeerium ei ennusta. Kui aga riigipöördekatse toetuseks tuleb üle piiri relvarühmitus, siis loodetakse kaitseliidule.

"Siin me ei saa öelda, et tegemist on piirivalvega. Aga kui on kiiresti vaja jõude appi saada, siis PPA-l on koostöökokkulepe näiteks kaitseliiduga, seda harjutatakse ja vajadusel suunatakse täiendavalt inimesi ka appi," rääkis Mägi.

Kunagine Piirivalveameti peadirektor, praegu Ida-Virumaal Toila vallavolikogu juhtiv Roland Peets leiab, et piiri väljaehitamine on õige. Kuid piirivalvuritega ei tema arvates koonerdama ning ka riigipöördeõhutamist peaks võtma tõsiselt, sest ajad on muutunud.

"Narva-Jõesuu lähedal on üks mälestusmärk, tank, mille juures enne pronksiööd käis kaks pensionäri koos lastelastega. Nüüd käivad seal tuhanded. Mingisugune muutus on ühiskonnas toimunud ja kindlasti on see pinnas ekstreemseteks tegevusteks," rääkis Peets.

Idapiir, sealhulgas 90 km aeda ja kaamerad, peab olema välja ehitatud vabariigi 100. sünnipäevaks.

Toimetaja: Merit MaaritsPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics