ERR Lesbosel: tagasisaatmiskokkulepe Türgiga on praktiliselt peatanud põgenike saabumise saarele ({{commentsTotal}})

Põgenike tagasisaatmiskokkulepe Türgiga on viimastel päevadel praktiliselt peatanud põgenike saabumise Lesbose saarele.

Lesbose saar võttis möödunud aastal vastu pea 450 000 sisserändajat. Skala Sikamineas on väike kaluriküla saare põhjarannikul. 16 aastat siin restorani pidanud Vangelise kuivatab nööril kalmaare ja meenutab möödunud aastat.

"3000–4000 inimest tuli üksnes siia. Iga päev oli paate. 350 000–400 000 inimest tulid meie küla lähedale. Praegu tundub siin väga vaikne. Ma ei tea miks. See on Euroopa, Türgi ja Kreeka mäng. Inimesed ei tähenda neile midagi, ainult raha," rääkis Lesbose saare restoranipidaja Vangelis.

Rannik Korakase majaka ümber on pärast Türgiga allakirjutatud lepet võtnud vastu vaid mõned paadid.

"Ideaalis püüame heidutada inimesi siin randumast, sest see on nii ohtlik. Aga saabujate numbrid on vähenenud, nüüd on vees rohkem sõjaväelaevu. Viimane paat, mis tuli, oli väike kalapaat kuue täiskasvanud afgaani ja kahe beebiga," rääkis Iirimaalt Lesbosele vabatahtlikuna tööle tulnud Martin.

Lesbosele saabub endiselt vabatahtlikke, kes põgenike veest välja tõmbamise asemel keskenduvad nüüd saare koristamisele.

"Selle kriisi ohvrid on kohalikud, kes on kaotanud turismis, seega tundub oluline proovida neid aidata nii palju kui võimalik," rääkis vabatahtlikuna Lesbosele tulnud Cameron.

Kuigi kokkulepe Türgiga näib vähemalt praegu paadipõgenike saabumist oluliselt pidurdavat, mõistavad vabatahtlikud selle leppe hukka. "Me ei näe enam inimesi inimestena, hakkame neid nägema karjana," lisas Cameron.

Ainus paat, mida Lesbose ja Türgi ranniku vahel näha on, toob Vangelise restorani värsket kala. Sellegipoolest pelgavad kohalikud, et see võib olla kõigest vaikus enne tormi.

Toimetaja: Merit MaartisPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics