Saaremaal Mihkli talumuuseumis ühendati künnipäev ja õues õppimise päev ({{commentsTotal}})

14. aprill oli vanadele eestlastele künnipäev – põllutööriistad toodi õue ja künti vähemalt üks vagu. Üle viimase kümne aasta on 14. aprill olnud aga rahvusvaheline õues õppimise päev. Saaremaal Mihkli talumuuseumis pandi need kaks päeva kokku.

"Kuskil ajusopis ikkagi ta salvestub, et on sellised asjad nagu äkked ja adrad ja tuleb jälle meelde, kui on ikka oma silmaga ära nähtud ja oma käega üle katsutud," rääkis Mihkli talumuuseumi juhataja Tiina Ojala "Aktuaalses kaameras".

Peale vanade põllutööriistadega tutvumise lauldi muuseumiõuel ka regilaulu ja tehti rühma peale ka ise mitu rida uut regilaulu valmis.

"Tegelikult algklassi laps ei saa väga asja mõttest aru, ta teeb seda lustiga ja tal on põnev ja tema jaoks on need huvitavad sõnad. Aga mida vanemaks ta saab, seda paremini hakkab ta asja mõttest ka aru saama," selgitas folkloorirühma Sõluk juhendaja Helje Raaper.

Tüdrukud said omaette laulda kiigelaulu, aga poisid õppisid regilaulu rehe all koos Sõrve meestega.

"Poistele läheb! Nad küll on alguses ehmunud, aga nii kui ehmatusest üle saavad, siis kukuvad laulma nagu ööbikud!" rääkis Sõrve regilaulja Oliver Parrest.

Toimetaja: Merit MaaritsVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.