Saaremaal Mihkli talumuuseumis ühendati künnipäev ja õues õppimise päev ({{commentsTotal}})

14. aprill oli vanadele eestlastele künnipäev – põllutööriistad toodi õue ja künti vähemalt üks vagu. Üle viimase kümne aasta on 14. aprill olnud aga rahvusvaheline õues õppimise päev. Saaremaal Mihkli talumuuseumis pandi need kaks päeva kokku.

"Kuskil ajusopis ikkagi ta salvestub, et on sellised asjad nagu äkked ja adrad ja tuleb jälle meelde, kui on ikka oma silmaga ära nähtud ja oma käega üle katsutud," rääkis Mihkli talumuuseumi juhataja Tiina Ojala "Aktuaalses kaameras".

Peale vanade põllutööriistadega tutvumise lauldi muuseumiõuel ka regilaulu ja tehti rühma peale ka ise mitu rida uut regilaulu valmis.

"Tegelikult algklassi laps ei saa väga asja mõttest aru, ta teeb seda lustiga ja tal on põnev ja tema jaoks on need huvitavad sõnad. Aga mida vanemaks ta saab, seda paremini hakkab ta asja mõttest ka aru saama," selgitas folkloorirühma Sõluk juhendaja Helje Raaper.

Tüdrukud said omaette laulda kiigelaulu, aga poisid õppisid regilaulu rehe all koos Sõrve meestega.

"Poistele läheb! Nad küll on alguses ehmunud, aga nii kui ehmatusest üle saavad, siis kukuvad laulma nagu ööbikud!" rääkis Sõrve regilaulja Oliver Parrest.

Toimetaja: Merit MaaritsLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema