Ebaseaduslikult Eestisse saabuvad vietnamlased tahavad tavaliselt minna edasi Poolasse ({{commentsTotal}})

Valgas eelmise nädala lõpul kinni peetud kaheksa inimest moodustavad tänavu juba teise avastatud illegaalsete vietnamlaste grupi. Eestis ebaseaduslikult viibivad Vietnami kodanikud saabuvad siia tavaliselt Venemaalt ja nende eesmärk on jõuda Poolasse.

Mullu tabati ebaseaduslikult rändelt 550 inimest ehk pea kaks korda rohkem kui aasta eest. PPA statistika kohaselt moodustavad neist üle poole viisa väärkasutajad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ebaseaduslikult välispiiri ületanute arv on pisut väiksem - mullu 66 ja 2014. aastal 74 inimest. Siin omakorda on aga suur vietnamlaste hulk.

"Umbes 40 inimest neist on vietnamlased ja 20 olid eelmisel aastal Sudaanist. Me räägime Lõuna prefektuuri vastutusalas olevast maismaapiirist, kus piiri ületamine on täna kõige kergem. Vietnamlased tulevad Eestisse ja nende kindel suund on edasi jõuda Poola," selgitas Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo juht Tamar Tamm..

Kas nii mõtlesid ka kolm Vietnami naist ja viis meest, kes eelmise nädala lõpus Valga räämas garaažikompleksist leiti, peab näitama uurimine. Praegu on nad Harku kinnipidamiskeskuses ja Valgas nad arstiabi ei vajanud.

"Need inimesed võtavad ette pika rännaku, et jõuda oma kodumaalt välja Poola ja selle vältel nad kannatavad kõike. Oleme näinud, et talvel nad on paljajalu, vähese riietusega, on külmas, alajahtunud. Nad võtavad selle teekonna ette tihti väga halbades tingimustes," rääkis Tamm.

Varasemate juhtumite põhjal on selgunud, et osa vietnamlasi on kasutanud liikumiseks abilisi, kuid mitte ainult.

"Praktika on näidanud, et väga paljud neist kasutavad tänapäevaseid nutilahendusi - Google Mapsi ja nutitelefone, tahvelarvutit, mille abil vaadatakse, kus kulgeb piir ja liigutakse Venemaalt Eestisse. Loomulikult on ka inimesi, kes selle pealt teenivad ja aitavad neil ületada Eesti ja Venemaa vahelist kontrolljoont," ütles Tamm.

Kuidas sattusid need kaheksa vietnamlast just Läti piiri äärsesse pooltühja garaažikompleksi, mida ka enamik kohalikke elanikke ei tea, pole praeguseks selge. Samas on lagunevad hooned just Valgas rohkem linnajuhtide tähelepanu all kui mujal.

"Ma arvan, et Valgal on üks paremaid ülevaateid nende hoonete osas, mis on tühjad ja mis on kasutusest väljas või osalises kasutuses, sest meie linnamajandusamet on sellega juba viimasel paaril aastal tegelnud," rääkis Valga linnapea Enno Kase.

Varjupaika vietnamlased Eestilt ei palu, tavaliselt saadetakse nad koju tagasi. Kuid on ka neid, kes hiljem võtavad sama teekonna ette uuesti.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics