Hispaania minister astus Panama dokumentidest ilmnenud seoste tõttu tagasi ({{commentsTotal}})

{{1460706912000 | amCalendar}}

Hispaania tööstusminister José Manuel Soria teatas pärast konfliktseid avaldusi seotusest makusparadiisis asuvate offshore firmadega, et astub tagasi.

Bloombergi andmeil sattus López avalikkuse surve alla pärast seda, kui nn Panama dokumentidest ilmnesid seosed tema ja Panama advokaadibüroo Mossack Fonseca asutatud offshore-firma U.K. Lines vahel.

Soria selgitas, et astub ametist tagasi selleks, et vältida valitseva Rahvapartei maine kahjustumist, vahendas Reuters.

Esialgu eitas poliitik kõiki seoseid, öeldes, et tema nimi on dokumentidesse sattunud eksituse tõttu. Ta kinnitas, et ei ole seadusi rikkunud ega valesti käitunud.

Kaks Hispaania väljaannet on aga väitnud, et neil on tõendeid sellest, et Soria on oma vennaga kahasse loonud offshore-firma. Samuti selgus, et Soria on seotud Suurbritannias loodud firmaga, mille nimi on väga sarnane maksuparadiisis asutatud ettevõtte nimele.

Neljapäeval avaldas ajaleht El Mundo Suurbritannias asutatud firma dokumendi, millel on Soria allkiri. See hoogustas nõudmist, et Soria tagasi astuks.

Soria kodupartei, Rahvapartei (PP) maine hoidmine on poliitikutele oluline seetõttu, et partei ei ole pärast valimiste võitmist suutnud mitme kuu jooksul koalitsiooni moodustada ning sellega erakonna usaldusväärsust kaotanud. Tõenäoliselt korraldatakse Hispaanias juunis uued valimised, vahendas Reuters.

Panama dokumendi leke on keerulisse olukorda pannud mitmed Euroopa riigijuhid, kelle nimi seostub maksuparadiisis asutatud läbipaistmatu tegevusega firmadega. Advokaadibüroost Mossack Fonseca lekkinud 11,5 miljonit dokumenti viitavad maailma juhtivpoliitikute, ärimeeste ja ka kurjategijate seostele offshore-firmadega. Enamasti heidetakse poliitikutele ette maksude tasumisest kõrvalehiilimist.

Möödunud nädala alguses teatas tagasi astumisest Islandi peaminister Sigmundur David Gunnlaugsson.

Samuti on surve alla sattunud Suurbritannia peaminister David Cameron, kes tegutses maksuparadiis asuvas offshore-firmaga enne peaministriks saamist. 

Offshore ehk maksuvaba piirkond on riik või territoorium, mille maksuseadused võimaldavad neis piirkondades registreeritud ettevõtetel kanda väiksemat maksukoormust või vältida maksude tasumist. Ettevõtte majandustegevus toimub reeglina mujal. OECD on määratlenud neli maksuparadiisi tunnust: sissetuleku pealt ei maksta maksu või tasutakse nominaalset maksu, puudub tõhus infovahetus, puudub läbipaistvus, puudub oluline tegevus.

Toimetaja: Greete PalmisteJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema