Viljandis hukkus tulistamises inimene ({{commentsTotal}})

{{1460716150000 | amCalendar}}

Täna keskpäeval tulistati Viljandis Valuoja puiesteel trepikojas meest. Meedikud ei suutnud 39-aastast meest päästa ning ta suri. Tulistaja on kinni peetud.

Esialgsetel andmetel kasutas kurjategija oma lähedase relvakapist võetud tulirelva. Relv oli küll korrektselt relvakapis, kuid kurjategija lõhkus kapi luku. Pärast seda suundus ta trepikotta ja tulistas seal viibinud meest.

"See oli küll nõuetekohane relvakapp, aga ta oli tööriistu kasutades selle lõhkunud ja tulirelva kätte saanud, millega ta siis kortermajas hakkas tulistama. Aga esialgse info põhjal võiks öelda, et tegemist on siiski juhusliku mehega, kes oli korterisse külla tulnud," rääkis ringkonnaprokurör Merike Tikk.

Pärast tulistamist jättis laskja relva oma korterisse ja püüdis põgeneda. Politsei käskis mehel peatuda, kuid ta ei allunud korraldusele. Selle peale tegi politsei teenistusrelvast ühe hoiatuslasu.

Mees õnnestus maja lähedal kohe kinni pidada.

"Kinnipidamise käigus keegi viga ei saanud ja kellelegi kõrvalisele temast täiendavat ohtu ei ole,“ kinnitas operatiivjuht Helmer Hallik. Ta selgitas, et politsei esmane ülesanne on taolistes olukordades oht võimalikult kiirelt kõrvaldada ning ohtlik isik valve alla võtta. 

Politsei info kohaselt ei teadnud ohver ja tulistaja teineteist ning hukkunu ei elanud Valuoja pst 22 majas.

Politseiuurijad teevad sündmuspaigal ülevaatust, koguvad infot ning tõendeid.

Miks kuriteos kahtlustatav mees teist meest ründas, on selgitamisel. Politseile on teada, et kuriteos kahtlustatav 38-aastane mees on viibinud ravil kinnises raviasutuses. "Tema tervisliku seisundi selle raske isikuvastase kuriteo toimepanemise ajal selgitab ekspertiis," teatas politsei.

Kinnipeetud mehe kontrollimisel selgitati, et ta oli kaine, samuti andis negatiivse vastuse ka narkojoobe tuvastamiseks tehtud kiirtest.

Politsei alustas selle juhtumi kõigi asjaolude väljaselgitamiseks kriminaalmenetlust karistusseadustiku § 113 alusel, mis käsitleb tapmist.

Sündmusele reageerisid kõik piirkonna patrullid.

Toimetaja: Greete PalmisteVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.