Viljandis hukkus tulistamises inimene ({{commentsTotal}})

{{1460716150000 | amCalendar}}

Täna keskpäeval tulistati Viljandis Valuoja puiesteel trepikojas meest. Meedikud ei suutnud 39-aastast meest päästa ning ta suri. Tulistaja on kinni peetud.

Esialgsetel andmetel kasutas kurjategija oma lähedase relvakapist võetud tulirelva. Relv oli küll korrektselt relvakapis, kuid kurjategija lõhkus kapi luku. Pärast seda suundus ta trepikotta ja tulistas seal viibinud meest.

"See oli küll nõuetekohane relvakapp, aga ta oli tööriistu kasutades selle lõhkunud ja tulirelva kätte saanud, millega ta siis kortermajas hakkas tulistama. Aga esialgse info põhjal võiks öelda, et tegemist on siiski juhusliku mehega, kes oli korterisse külla tulnud," rääkis ringkonnaprokurör Merike Tikk.

Pärast tulistamist jättis laskja relva oma korterisse ja püüdis põgeneda. Politsei käskis mehel peatuda, kuid ta ei allunud korraldusele. Selle peale tegi politsei teenistusrelvast ühe hoiatuslasu.

Mees õnnestus maja lähedal kohe kinni pidada.

"Kinnipidamise käigus keegi viga ei saanud ja kellelegi kõrvalisele temast täiendavat ohtu ei ole,“ kinnitas operatiivjuht Helmer Hallik. Ta selgitas, et politsei esmane ülesanne on taolistes olukordades oht võimalikult kiirelt kõrvaldada ning ohtlik isik valve alla võtta. 

Politsei info kohaselt ei teadnud ohver ja tulistaja teineteist ning hukkunu ei elanud Valuoja pst 22 majas.

Politseiuurijad teevad sündmuspaigal ülevaatust, koguvad infot ning tõendeid.

Miks kuriteos kahtlustatav mees teist meest ründas, on selgitamisel. Politseile on teada, et kuriteos kahtlustatav 38-aastane mees on viibinud ravil kinnises raviasutuses. "Tema tervisliku seisundi selle raske isikuvastase kuriteo toimepanemise ajal selgitab ekspertiis," teatas politsei.

Kinnipeetud mehe kontrollimisel selgitati, et ta oli kaine, samuti andis negatiivse vastuse ka narkojoobe tuvastamiseks tehtud kiirtest.

Politsei alustas selle juhtumi kõigi asjaolude väljaselgitamiseks kriminaalmenetlust karistusseadustiku § 113 alusel, mis käsitleb tapmist.

Sündmusele reageerisid kõik piirkonna patrullid.

Toimetaja: Greete PalmisteINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics