Merkel andis nõusoleku esitada Türgi presidenti solvanud Saksa koomikule süüdistus ({{commentsTotal}})

Kantsler Angela Merkel teatas täna, et Saksamaa võttis vastu Türgi nõudmise esitada süüdistus Saksa koomikule, kes luges Saksa televisioonis Türgi president Erdoganist ette seksuaalselt toore luuletuse.

Saksa kriminaalkoodeksi järgi peab valitsus lubama prokuröridel esitada koomiku Jan Boehmermanni vastu süüdistus, keda süüdistatakse välisriigi valitseja solvamises, vahendab Reuters.

"Koalitsioonipartnerite, konservatiivide ja sotsiaaldemokraatide vahel oli erinevaid arvamusi," teatas Merkel.

"Tulemus on see, et Saksamaa valitsus annab antud juhul loa," lisas ta, rõhutades, et tegemist ei ole otsusega selle kohta, kas Boehmermanni vastu süüdistuse esitamine on põhjendatud."

Toimetaja: Merit MaaritsFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.