Ühistulise piimatööstuse rajamist toetatakse 15 miljoni euroga ({{commentsTotal}})

Eestisse rajatakse piimatootjate poolt kauaoodatud ühistutele kuuluv piimatööstus. Maaeluministeerium käivitab selleks maikuus 15 miljoni eurose toetusmehhanismi, millest ühistulistele piimatööstusprojektidele saab hakata toetust taotlema oktoobris.

Ühistulise suurprojekti toetust plaanib ministeerium anda vaid täiesti uue tööstuse ehitamiseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Rajatava tööstuse vastuvõtuvõimsus peab olema vähemalt 25 protsenti Eesti piimatoodangust. Tööstuses tuleb kasutada kõige kaasaegsemaid seadmeid, sest eelkõige peab see edendama väärindatud piimatoodete eksporti.

Toetust saab projektile ligi pooles ulatuses ehk 15 miljonit eurot, sest kogu investeeringu maht peab olema vähemalt 37,5 miljonit eurot.

Maaeluminister Urmas Kruuse sõnul peab uues rajatavas piimandusettevõttes enamusosalus kuuluma ühistutele.

Eestis on praegu kümmekond piimatöötlejat, kellest nii mõnedki võivad Kruuse sõnul ühineda ühistulise piiimatööstuse projektiga.

"Kaks-kolm pakkumist võiks tulla, aga selle tõttu ongi projekti ettevalmistuseks antud ligi pool aastat. Ehk sügiseks saaksid kõikvõmalikud potentsiaalsed taotlused oma rehkenduse ja kokkulepped sõlmitud," ütles minister.

Eesti piimandusühistud EPIKO, Jõgevamaa põllumajandustootjate liit, Laeva Piim ja Tartumaa piimatootjate ühistu panid hiljuti aluse ühtse müügiorganisatsiooni loomisele. Lisaks neile on E-piim ja Saaremaa piimaühistu, kes juba omavad suuri töötlemisettevõtteid.

"Paregu on meil Eestis kuus korralikku piimatootjate ühistut, kuhu on koondunud praktiliselt 1100 tonni piima päevas. Eestis toodetakse kokku 2000 tonni piima, nii et see moodustab 60 protsenti Eesti piima päevatoodangust. Me arvame, et need ühistud, kes meil täna on, peaksid moodustama korraliku keskühistu, kes teeb ka selle kombinaadi investeeringu koos mõne olemasoleva tööstusega ja see lahendus tõesti viib meid kunagi hädast välja," selgitas Eesti põllumeeste keskliidu juhatuse esimees Vahur Tõnissoo.

Ta lisas aga, et uus tööstus on pikaajaline lahendus, mis ei aita täna hädas olevaid piimatootjaid.

Toimetaja: Merili NaelKaablid.

Euroopa ja USA suurfirmad teatavad levivast lunavararünnakust

RIA andmetel pole rünnak Eestisse jõudnud

proovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics