Baltic Workboats laiendab aina suuremate laevade tõttu tootmispinda ({{commentsTotal}})

Saaremaa laevaehitusfirma Baltic Workboats plaanib lähiaastatel tootmisesse investeerida umbes 4 miljonit eurot. Ettevõttes on 16 aasta jooksul ehitatud üle 150 laeva ja kui esimene alus oli 13 meetrit pikk, siis nüüd on töös juba 100-meetrine parvlaev.

Nädala alguses jõudis puksiiri järel Riiast Nasvale parvlaeva Soela terasest korpuse toorik. Nasva tehases peab sellest järgmise aasta maiks valmima parvlaev Hiiumaa-Saaremaa liinile, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Soela puhul on tegemist Ormsö ja Kihnu Virve sõsarlaevaga, aga ehitaja kinnitusel neist natuke parem.

"Meil on õnnestunud kasutada kergemaid materjale ja seda just isolatsiooni vallas. Teatud seadmeid on ka ümber paigutatud, mis aitavad kaasa laeva kaalujaotusele. See kõik kokkuvõttes annab kindlasti parema tulemuse," selgitas projektijuht Erik Aleksejev.

Iga aastaga lähevad ehitatavad laevad Baltic Workboatsi tehases aina suuremaks. Kui Soela kere on 45 meetrit pikk, siis peagi hakatakse seal kai ääres rootslastele juba 100-meetrist alust ehitama.

"Võrreldes meie praamidega, mis koosnevad terasosas 12 plokist, on sellel Rootsi reisilaeval 36 plokki. Kuid tehnoloogiliselt kõik ülejäänud protsessid on vägagi sarnased meie varasemalt ehitatud laevadega," ütles Aleksejev.

Et laevad lähevad aina suuremaks, näeb ettevõte vajadust tootmispinda suurendada - senisele kahele tootmishoonele ehitatakse juurde ka kolmas. Kokku investeeritakse tootmisesse 4 miljonit eurot.

"See aasta me planeerime pikendada /.../ kaid 40 meetri ulatuses, et meil tekiks ühtne kai liin 120 meetrit. Järgmisel aastal plaanime ka uue tootmishoone teha, mis on 70 meetrit pikk ja võimaldab koostada suuremaid laevu," rääkis Baltic Workboatsi juhatuse esimees Margus Vanaselja.

Praegu on tehases käsil korraga kaheksa laeva ehitus ja töö on kindlustatud järgmise aasta lõpuni.

Margus Vanaselja kinnitas, et tänu senistele kogemustele julgevad ja saavad nad üha enam osaleda suurematel riikidevahelistel laevaehituse hangetel.

Toimetaja: Merili NaelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema