Baltic Workboats laiendab aina suuremate laevade tõttu tootmispinda ({{commentsTotal}})

Saaremaa laevaehitusfirma Baltic Workboats plaanib lähiaastatel tootmisesse investeerida umbes 4 miljonit eurot. Ettevõttes on 16 aasta jooksul ehitatud üle 150 laeva ja kui esimene alus oli 13 meetrit pikk, siis nüüd on töös juba 100-meetrine parvlaev.

Nädala alguses jõudis puksiiri järel Riiast Nasvale parvlaeva Soela terasest korpuse toorik. Nasva tehases peab sellest järgmise aasta maiks valmima parvlaev Hiiumaa-Saaremaa liinile, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Soela puhul on tegemist Ormsö ja Kihnu Virve sõsarlaevaga, aga ehitaja kinnitusel neist natuke parem.

"Meil on õnnestunud kasutada kergemaid materjale ja seda just isolatsiooni vallas. Teatud seadmeid on ka ümber paigutatud, mis aitavad kaasa laeva kaalujaotusele. See kõik kokkuvõttes annab kindlasti parema tulemuse," selgitas projektijuht Erik Aleksejev.

Iga aastaga lähevad ehitatavad laevad Baltic Workboatsi tehases aina suuremaks. Kui Soela kere on 45 meetrit pikk, siis peagi hakatakse seal kai ääres rootslastele juba 100-meetrist alust ehitama.

"Võrreldes meie praamidega, mis koosnevad terasosas 12 plokist, on sellel Rootsi reisilaeval 36 plokki. Kuid tehnoloogiliselt kõik ülejäänud protsessid on vägagi sarnased meie varasemalt ehitatud laevadega," ütles Aleksejev.

Et laevad lähevad aina suuremaks, näeb ettevõte vajadust tootmispinda suurendada - senisele kahele tootmishoonele ehitatakse juurde ka kolmas. Kokku investeeritakse tootmisesse 4 miljonit eurot.

"See aasta me planeerime pikendada /.../ kaid 40 meetri ulatuses, et meil tekiks ühtne kai liin 120 meetrit. Järgmisel aastal plaanime ka uue tootmishoone teha, mis on 70 meetrit pikk ja võimaldab koostada suuremaid laevu," rääkis Baltic Workboatsi juhatuse esimees Margus Vanaselja.

Praegu on tehases käsil korraga kaheksa laeva ehitus ja töö on kindlustatud järgmise aasta lõpuni.

Margus Vanaselja kinnitas, et tänu senistele kogemustele julgevad ja saavad nad üha enam osaleda suurematel riikidevahelistel laevaehituse hangetel.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.