Maardu ekslinnapea kaalub umbusaldusavalduse tõttu kohtusse pöördumist ({{commentsTotal}})

Maardu linnavoliogu avaldas umbusaldust linnapea Valev Kaldile. Maardu valimisliidu nimekirjas volikokku kandideerinud ekslinnapea Kald pole talle esitatud süüdistustega nõus ning kaalub kohtusse pöördumist.

Kald valiti ametisse pärast kauaaegse linnapea, Georgi Bõstrovi surma ja sai linnpea olla vaid mõned kuud.

"Ta ei austanud isegi Georgi Vassiljevits Bõstrovi mälestust – ühtegi mälestusmärki meil pole, ta oli linnapea 35 aastat," rääkis Maardu volikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Väino Moor.

"Need kolm või neli kuud, mis ma siin töötasin, ma füüsiliselt ei jõudnud kõike ära teha," selgitas Maardu endine linnapea Valev Kald.

Maardus sõlmisid koalitsioonileppe Maardu valimisliit ja Keskerakond. Valimisliidul on volikogus enamus ja neile kuulub ka linnapea ametikoht. Täna anti umbusavalduse toetuseks hääli ka valimisliidust. Kald ütleb, et algatajad ehk kohalikud keskerakondlased jagasid linnaelanikele ajalehti, kus kirjas ridamisi süüdistusi, millega Eestimaa Ühendatud Vasakpartei esimees Kald nõus ei ole. Nüüd soovib ta kohtusse pöörduda.

"Minu imago on väga kannatanud selles mõttes, et kõik, mis selles teatajas on kirjas, on 99% välja mõeldud või sõnad kontekstist võetud. See on läbimõeldud töö, mis osutus seekord edukaks," ütles Kald.

"Ega me ei saa seda keelata. Aga ma soovitan linnapeal mitte süüa kuuma suppi, vaid ärgata homme hommikul üles ja vaadata peeglisse ning anda aru, millega ta on hakkama saanud," rääkis Moor.

Kaldile heidetakse ette ainuisikuliselt kaadriküsimustega tegelemist, sagedasi komandeeringuid linna kulul, samuti süüdistati linnapead ebaseaduslikus pealtkuulamises. Selle kohta esitasid keskerakondlased prokuratuuri ka avalduse.

"Ka selle puhul ma pöördun kohtusse, et välja selgitada vastus, miks linnapea vastu on ebakorralised ja ebanormaalsed süüdistused," rääkis Kald

"Ma saan aru, et hetkel on endisel linnapeal vist närvid üle visanud ja ta teeb selliseid ettevaatamatuid avaldusi," nentis Maardu abilinnapea ja Keskerakonna liige Vladimir Arhipov.

Arhipov oleks pääsenud Jüri Ratase asendusliikmena riigikokku, kui Ratas oleks valitud EOK presidendiks. Arhipov arvab, et Maardu linnale oleks kulunud oma esindaja Toompeal ära küll. "Ju siis pole õige aeg ja see aeg kindlasti tuleb ka Maardu linnale," nentis ta.

Maardu uue linnapea nimi võib selguda aprilli lõpuks.

Toimetaja: Merit MaaritsMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.