Maardu ekslinnapea kaalub umbusaldusavalduse tõttu kohtusse pöördumist ({{commentsTotal}})

Maardu linnavoliogu avaldas umbusaldust linnapea Valev Kaldile. Maardu valimisliidu nimekirjas volikokku kandideerinud ekslinnapea Kald pole talle esitatud süüdistustega nõus ning kaalub kohtusse pöördumist.

Kald valiti ametisse pärast kauaaegse linnapea, Georgi Bõstrovi surma ja sai linnpea olla vaid mõned kuud.

"Ta ei austanud isegi Georgi Vassiljevits Bõstrovi mälestust – ühtegi mälestusmärki meil pole, ta oli linnapea 35 aastat," rääkis Maardu volikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Väino Moor.

"Need kolm või neli kuud, mis ma siin töötasin, ma füüsiliselt ei jõudnud kõike ära teha," selgitas Maardu endine linnapea Valev Kald.

Maardus sõlmisid koalitsioonileppe Maardu valimisliit ja Keskerakond. Valimisliidul on volikogus enamus ja neile kuulub ka linnapea ametikoht. Täna anti umbusavalduse toetuseks hääli ka valimisliidust. Kald ütleb, et algatajad ehk kohalikud keskerakondlased jagasid linnaelanikele ajalehti, kus kirjas ridamisi süüdistusi, millega Eestimaa Ühendatud Vasakpartei esimees Kald nõus ei ole. Nüüd soovib ta kohtusse pöörduda.

"Minu imago on väga kannatanud selles mõttes, et kõik, mis selles teatajas on kirjas, on 99% välja mõeldud või sõnad kontekstist võetud. See on läbimõeldud töö, mis osutus seekord edukaks," ütles Kald.

"Ega me ei saa seda keelata. Aga ma soovitan linnapeal mitte süüa kuuma suppi, vaid ärgata homme hommikul üles ja vaadata peeglisse ning anda aru, millega ta on hakkama saanud," rääkis Moor.

Kaldile heidetakse ette ainuisikuliselt kaadriküsimustega tegelemist, sagedasi komandeeringuid linna kulul, samuti süüdistati linnapead ebaseaduslikus pealtkuulamises. Selle kohta esitasid keskerakondlased prokuratuuri ka avalduse.

"Ka selle puhul ma pöördun kohtusse, et välja selgitada vastus, miks linnapea vastu on ebakorralised ja ebanormaalsed süüdistused," rääkis Kald

"Ma saan aru, et hetkel on endisel linnapeal vist närvid üle visanud ja ta teeb selliseid ettevaatamatuid avaldusi," nentis Maardu abilinnapea ja Keskerakonna liige Vladimir Arhipov.

Arhipov oleks pääsenud Jüri Ratase asendusliikmena riigikokku, kui Ratas oleks valitud EOK presidendiks. Arhipov arvab, et Maardu linnale oleks kulunud oma esindaja Toompeal ära küll. "Ju siis pole õige aeg ja see aeg kindlasti tuleb ka Maardu linnale," nentis ta.

Maardu uue linnapea nimi võib selguda aprilli lõpuks.

Toimetaja: Merit MaaritsVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema