ERR Lesbosel: Saksa-Norra päästjad teevad paadipõgenike puudumisel rannas n-ö kuiva trenni ({{commentsTotal}})

Kreeka rannavalvet aitavad Lesbosel nii Briti, Saksa kui ka Norra päästelaevad. Alates sügisest on nad Frontexi missioonil päästnud tuhandeid uppumisohus põgenikke. Kuna viimase nädalaga on paadipõgenike vool Türgist peatunud, teevad mehed n-ö kuiva trenni.

"Valmistame ette harjutust, et treenida inimesi kividelt ja kaljudelt päästma. Oleme päästnud üle 800 inimese. Viimase 14 päeva jooksul pole siia tulnud ühtegi paati," rääkis päästelaeva Minden esimene tüürimees Ulrich Fader "Aktuaalse kaamera" vahendusel.

Peter Henry Von Koss on Norra piirivalvealus, mis on päästnud tuhandeid põgenikke. Kui Svein Walle juhitud kuueliikmeline meeskond läinud sügisel Lesbosele jõudis, said nad sisse elada täpselt 5 tundi, enne kui merel läks põhja paat 50 põgenikuga.

"2 neist uppus, 48 päästsime. Kõik meeskonnaliikmed olid uued, me polnud kunagi midagi sellist näinud. See oli üsna raske," rääkis piirivalvelaeva Peter Henry von Koss komandör Svein Walle.

Reeglite järgi tuleb põgenikud paigutada laeva esimesele tekile. "Siin on tekid ja toit, samuti mänguasjad lastele. Kui nad kardavad, anname neile selle, siis on kõik korras," lisas Walle.

"Meil ei peaks olema migrandid laevas sees, aga kord oli meil talvel 18 väikest last meie voodites, sest nad olid jääkülmad. Muidugi me teeme seda, et nad ei sureks. Nii et miski ei ole siin väga täpselt paika pandud. Tuleb teha seda, mida on vaja teha. Kodus, Norras, vajutad punast nuppu ja tulevad helikopterid. Aga siin ei ole selliseid ressursse," selgitas Walle.

Toimetaja: Merit MaaritsFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.