ERR Lesbosel: Saksa-Norra päästjad teevad paadipõgenike puudumisel rannas n-ö kuiva trenni ({{commentsTotal}})

Kreeka rannavalvet aitavad Lesbosel nii Briti, Saksa kui ka Norra päästelaevad. Alates sügisest on nad Frontexi missioonil päästnud tuhandeid uppumisohus põgenikke. Kuna viimase nädalaga on paadipõgenike vool Türgist peatunud, teevad mehed n-ö kuiva trenni.

"Valmistame ette harjutust, et treenida inimesi kividelt ja kaljudelt päästma. Oleme päästnud üle 800 inimese. Viimase 14 päeva jooksul pole siia tulnud ühtegi paati," rääkis päästelaeva Minden esimene tüürimees Ulrich Fader "Aktuaalse kaamera" vahendusel.

Peter Henry Von Koss on Norra piirivalvealus, mis on päästnud tuhandeid põgenikke. Kui Svein Walle juhitud kuueliikmeline meeskond läinud sügisel Lesbosele jõudis, said nad sisse elada täpselt 5 tundi, enne kui merel läks põhja paat 50 põgenikuga.

"2 neist uppus, 48 päästsime. Kõik meeskonnaliikmed olid uued, me polnud kunagi midagi sellist näinud. See oli üsna raske," rääkis piirivalvelaeva Peter Henry von Koss komandör Svein Walle.

Reeglite järgi tuleb põgenikud paigutada laeva esimesele tekile. "Siin on tekid ja toit, samuti mänguasjad lastele. Kui nad kardavad, anname neile selle, siis on kõik korras," lisas Walle.

"Meil ei peaks olema migrandid laevas sees, aga kord oli meil talvel 18 väikest last meie voodites, sest nad olid jääkülmad. Muidugi me teeme seda, et nad ei sureks. Nii et miski ei ole siin väga täpselt paika pandud. Tuleb teha seda, mida on vaja teha. Kodus, Norras, vajutad punast nuppu ja tulevad helikopterid. Aga siin ei ole selliseid ressursse," selgitas Walle.

Toimetaja: Merit MaaritsLunavararünnak.Lunavararünnak.
Maailmas levib ulatuslik lunavararünnak

Mitmed suurfirmad üle maailma on teatanud lunarahanõudega küberrünnakust, alguses levis viirus Euroopas, kuid juba on teateid ka USA ettevõtetest. RIA andmetel ei ole Eestit rünne esialgu tabanud.

Uuendatud: 21:11 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics