FOTOD: Ecuadori maavärinas on hukkunud üle 200 inimese ({{commentsTotal}})

{{1460871823000 | amCalendar}}

Võimsa maavärina tagajärjel, mille magnituud oli 7,8, on Ecuadoris hukkunud juba vähemalt 233 inimest, sajad inimesed on saanud vigastada ning teatatud on suurtest purustustest.

Ohvrite arvu kasvust teatas Ecuadori president Rafael Correa, kes katkestas oma reisi Itaaliasse, vahendasid BBC, Reuters ja "Aktuaalne kaamera".

Eriolukord on välja kuulutatud kuues provintsis. Kui palju on rusude alla lõksu jäänud inimesi, ei tea praegu ilmselt keegi.

Päästetöödega tegelevad umbes 10 000 sõdurit ja 3500 politseinikku.

"Oleme kogu inimjõu ja teiste saadaolevate ressurssidega väljas ja koordineerime rahvusvahelist abi, mis lähitunnil saabub Venezuelast, Mehhikost ja just sain kõnesid ka Euroopast. Need on väga rasked hetked praegu. Meil on infot vigastatud inimeste kohta rusude all mõnes linnas ja organiseerime päästetöid," rääkis Ecuadori asepresident Jorge Glas.

Ranniku lähistel, Muisne linna külje all toimunud maavärina tulemusel kukkus kokku riigi suurima linna Guayaquili sild, mis asub epitsentrist umbes 300 km kaugusel.

Maavärinat oli tunda ka riigi pealinnas Quitos, mispeale osa linnast jäi elektrita. Samuti oli maavärinat tunda naaberriigis Colombias.

Lisaks on hävinenud Manta rannikulinnas asunud lennujuhtimistorn.

Tsunamihoiatus tühistati, kuid ranniku äärel soovitati jälgida, kas ookeani veepinnatõus ulatub kuni ühe meetrini.

Paljud ecuadorlased otsustasid öö veeta väljas. Järeltõukeid on olnud üle saja.

Maavärin toimus kohaliku aja järgi laupäeval kell 18.58. Esialgse info järgi on tegemist rängima maavärinaga pärast 1979. aastat, kui hukkus 600 ja sai vigastada 20 000 inimest. 

Ecuador asub Vaikse ookeani seismiliselt aktiivses osas.

 

Toimetaja: Merilin Pärli, Merili NaelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema