Tallinnas hukkusid korteritulekahjus mees ja laps ({{commentsTotal}})

{{1460880898000 | amCalendar}}

Lasnamäe linnaosas asuvas korterelamus puhkes täna hommikul tulekahju, milles hukkusid laps ja mees. Tulekahjus kannatada saanud teine laps ja naine viidi haiglasse.

Häirekeskus sai teate tulekahjust Lasnamäel Linnamäe teel asuvast korterelamust täna hommikul kell 7.47. Esmase info kohaselt oli üheksanda korruse rõdult näha leegiga põlemist. Päästjate sündmuskohale jõudes selgus, et põles üheksakorruselise paneelmaja üheksanda korruse korteri rõdu, millest oli tuli levinud sama korteri kööki. Päästjad sisenesid korterisse autoredeli abil ja asusid koheselt võimalikke kannatanuid otsima.

Korteri välisukse juurest leidsid päästjad kaks teadvuseta tüdrukut, kes viidi autoredeli abil alla ja anti üle kiirabile. Seejärel tõid päästjast korterist välja ning andsid kiirabile üle naise ja mehe. Kõik kannatanud olid tugevalt vingu saanud.

2008. aastal sündinud lapse ja mehe elu päästa ei õnnestunud ning nad hukkusid sündmuskohal. Raskes seisus 2004. aastal sündinud tüdruku ja naise viis kiirabi haiglasse.

Kannatanud olid jäänud välisukse juurde lõksu, kuna korteriuks oli lukus ja seestpoolt avatav võtmega, mis aga polnud ukse läheduses.

"Päästjad reageerisid pisut üle 3 minuti, siis olid nad sündmuskohal ja hakkasid kohe teostama suitsuskeldumist. Kõigepealt põrgati vastu turvaust 9. korrusel. Uks oli selline, mida käsilammutusriistadega ei olnud võimalik maha võtta. Seepeale mindi aknast sisse ja leiti peaegu kohe kannatanud. Praeguseks on selge, et neile sai saatuslikuks turvauks ehk uks ei olnud seestpoolt avatav ilma võtmeta ja võtit neil käeulatuses ei olnud," selgitas Põhja päästekeskuse juht Priit Laos "Aktuaalsele kaamerale".

"Kahjuks see on päästeteenistuses aeg-ajalt väga traagiliselt esile kerkiv probleem, kus inimesed muudavad oma kodud kindluseks, et sinna ei saaks väljastpoolt sisse tungida, kuid tänu sellele mõnikord võtavad endalt ära ka võimlause kiiresti välja saada," lisas ta.

Korteris põlesid rõdu ja köök, mis said tugevaid kuumakahjustusi, ülejäänud toad said tahma- ja suitsukahjusid. Kustutustöödest tekkis nii põlenud korterisse kui alumistesse korteritesse veekahjusid.

Päästetööd lõpetati kell 9.13. Tulekahju olid kustutamas päästjad Lasnamäe, Kesklinna ja Pirita komandodest.

Suitsuandurit põlenud korterist ei leitud. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab menetlus.

Päästeamet paneb kõigile südamele, et varakult aitab tulekahju avastada vaid töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur ning õigeaegselt avastatud tulekahju aitab säästa inimelusid. Ühtlasi on oluline veenduda, et koduuksest oleks kiire väljapääs võimalik igas olukorras.

Linnamäe 85 ühistu juhatuse liige Valeri Kislitsõn ütles portaalile rus.err.ee, et korteris, kus tulekahju puhkes, elas raskustes perekond. Tema sõnul ei kuulunud korter perekonnale.

"Vanemad tarvitasid regulaarselt alkoholi, viskasid akendest prügi välja...," kirjeldas Kislitsõn.

Sel aastal on tulekahjudes hukkunud juba 18 inimest.

Toimetaja: Merilin Pärli, Merili Naeleesti eesistumise avakontsert
Kaia KanepiKaia Kanepi
Kaia Kanepi kaotas Wimbledonis heitlikult kulgenud põnevuskohtumise

Eesti naiste tennise teine reket Kaia Kanepi (WTA 544.) jaoks lõppes tänavune Wimbledoni tenniseturniir kvalifikatsiooni teises ringis, kui ta kaotas maailma edetabelis 166. koha hoidvale Austraaliat esindavale venelannale Arina Rodionovale 6:2, 2:6, 5:7.

Uuendatud: 15:11 
Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.
1. juulist jõustub sadakond seadust

1. juulist jõustub Eestis 257 uut õigusakti, nende hulgas on 88 seadust ja 169 määrust, mis puudutavad mitmeid erinevaid valdkondi. 

"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast
"Avatar 2" tutvustab 3D-efekti, mis saavutatakse ilma spetsiaalsete prillideta

Režissöör James Cameron plaanib tuua filmi "Avatar 2" kinodesse tehnoloogiaga, mis võimaldab tekitada 3D-efekti ka ilma spetsiaalseid prille kandmata.

Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.
Riigikohus teeb otsuse alkoholiaktsiisi tõusu põhiseaduslikkuse kohta

Riigikohus teeb reedel otsuse õiguskantsler Ülle Madise taotluses alkoholiaktsiisi tõusu kehtetuks tunnistamiseks.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics