Tallinnas hukkusid korteritulekahjus mees ja laps ({{commentsTotal}})

{{1460880898000 | amCalendar}}

Lasnamäe linnaosas asuvas korterelamus puhkes täna hommikul tulekahju, milles hukkusid laps ja mees. Tulekahjus kannatada saanud teine laps ja naine viidi haiglasse.

Häirekeskus sai teate tulekahjust Lasnamäel Linnamäe teel asuvast korterelamust täna hommikul kell 7.47. Esmase info kohaselt oli üheksanda korruse rõdult näha leegiga põlemist. Päästjate sündmuskohale jõudes selgus, et põles üheksakorruselise paneelmaja üheksanda korruse korteri rõdu, millest oli tuli levinud sama korteri kööki. Päästjad sisenesid korterisse autoredeli abil ja asusid koheselt võimalikke kannatanuid otsima.

Korteri välisukse juurest leidsid päästjad kaks teadvuseta tüdrukut, kes viidi autoredeli abil alla ja anti üle kiirabile. Seejärel tõid päästjast korterist välja ning andsid kiirabile üle naise ja mehe. Kõik kannatanud olid tugevalt vingu saanud.

2008. aastal sündinud lapse ja mehe elu päästa ei õnnestunud ning nad hukkusid sündmuskohal. Raskes seisus 2004. aastal sündinud tüdruku ja naise viis kiirabi haiglasse.

Kannatanud olid jäänud välisukse juurde lõksu, kuna korteriuks oli lukus ja seestpoolt avatav võtmega, mis aga polnud ukse läheduses.

"Päästjad reageerisid pisut üle 3 minuti, siis olid nad sündmuskohal ja hakkasid kohe teostama suitsuskeldumist. Kõigepealt põrgati vastu turvaust 9. korrusel. Uks oli selline, mida käsilammutusriistadega ei olnud võimalik maha võtta. Seepeale mindi aknast sisse ja leiti peaegu kohe kannatanud. Praeguseks on selge, et neile sai saatuslikuks turvauks ehk uks ei olnud seestpoolt avatav ilma võtmeta ja võtit neil käeulatuses ei olnud," selgitas Põhja päästekeskuse juht Priit Laos "Aktuaalsele kaamerale".

"Kahjuks see on päästeteenistuses aeg-ajalt väga traagiliselt esile kerkiv probleem, kus inimesed muudavad oma kodud kindluseks, et sinna ei saaks väljastpoolt sisse tungida, kuid tänu sellele mõnikord võtavad endalt ära ka võimlause kiiresti välja saada," lisas ta.

Korteris põlesid rõdu ja köök, mis said tugevaid kuumakahjustusi, ülejäänud toad said tahma- ja suitsukahjusid. Kustutustöödest tekkis nii põlenud korterisse kui alumistesse korteritesse veekahjusid.

Päästetööd lõpetati kell 9.13. Tulekahju olid kustutamas päästjad Lasnamäe, Kesklinna ja Pirita komandodest.

Suitsuandurit põlenud korterist ei leitud. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab menetlus.

Päästeamet paneb kõigile südamele, et varakult aitab tulekahju avastada vaid töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur ning õigeaegselt avastatud tulekahju aitab säästa inimelusid. Ühtlasi on oluline veenduda, et koduuksest oleks kiire väljapääs võimalik igas olukorras.

Linnamäe 85 ühistu juhatuse liige Valeri Kislitsõn ütles portaalile rus.err.ee, et korteris, kus tulekahju puhkes, elas raskustes perekond. Tema sõnul ei kuulunud korter perekonnale.

"Vanemad tarvitasid regulaarselt alkoholi, viskasid akendest prügi välja...," kirjeldas Kislitsõn.

Sel aastal on tulekahjudes hukkunud juba 18 inimest.

Toimetaja: Merilin Pärli, Merili NaelLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.