Jaapanis jätkub maavärina järgne ellujäänute otsimine ({{commentsTotal}})

{{1460879104000 | amCalendar}}

Jaapanis laupäeva varahommikul toimunud tugeva, 7,3 magnituudiga maavärina tagajärjel hukkus vähemalt 32 inimest, pühapäeval on jätkunud meeleheitlik ellujäänute otsimine purustatud hoonetest. Võimud on andnud ligi veerandile miljonile inimesele uute maavärinate hirmus korralduse lahkuda oma kodudest.

Eilne maavärin oli Kumamato provitsis Kyushu saarel viimase ööpäeva jooksul juba teine. Esimeses, mis raputas piirkonda neljapäeva hilisõhtul, hukkus 9 inimest, vahendasid Reuters ja "Aktuaalne kaamera".

Piirkonnas asuvad kolm tuumajaama siiski kannatada ei saanud.

Päästjad otsivad kümneid inimesi, kes võivad olla kusagile lõksu jäänud või olla millegi alla elusalt maetud. Näiteks eile päästeti 10 tudengit nende kokkuvarisenud korterist ülikoolilinnakus.

Jaapani meedia andmeil ei ole saadud kontakti 11 inimesega Minamiaso linnas, kuid ka mujal on jäänud kümneid kadunuks.

Tuhanded inimesed veetsid öö evuakuatsioonikeskustes.

Suurimat kahju tekitasid maavärinad tähtsas tööstuspiirkonnas Kumamotos, kuhu on keelatud lennukitel maanduda ja kus ettevaatusabinõuna peatati rongiliiklus.

Peaminister lubas tõsta päästjate arvu 25 000-ni ning võttis vastu USA pakkumise toetada otsinguid õhutranspordiga.

Maavärinatele järgnenud tohutud vihmasajud on süvendanud hirmu maalihete ja uute maavärinate ees. Järeltõukeid on olnud sadu.

Päästjatele saadeti appi 25 000 sõdurit.

Toimetaja: Merilin Pärli, Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.