Põlvamaa kutsub "Patrioodi kuul" kohalikke tooteid ja teenuseid tarbima ({{commentsTotal}})

Põlvamaal kestab "Patrioodi kuu", mil kohalikud ettevõtted juhivad tähelepanu kohalike toodete ja teenuste tarbimise olulisusele.

Üheksat Põlvamaal tegutsevat ettevõtet koondava ühenduse MTÜ Põlvamaa Patrioot sõnum on lihtne - olgugi, et kohapealsed tooted ja teenused pole odavamad, on siiski oluline tarbida just kohalikku, kuna sellega investeeritakse elu säilimisse väiksemates piirkondades, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui möödunud aastal tutvustati patrioodi mõtteviise maakonna noortele, siis käesoleval aastal on sihtgrupp maakonna eakamad inimesed.

"Küsimus ei ole ainult tootes. Me räägime ka seda, et kohalikku teenust võiks tarbida. /.../ Nagu ütleb vanasõna, et käi ära Nuustakul, enne kui lähed Kanaari saatele, siis tegelikult on ju Põlvamaal väga palju kenasid turismitalusid, kus võiks ööd veeta. Võiks kas või minna turule, osta selle teise pensionäri käest tema enda maasikaid, mitte osta poest Poola maasikaid. Neid asju on küll, mida osta, kuidas toetada. Lisaks me propageerime ka seda, mida siin võiks noor inimene teha," selgitas Arke Lihatööstuse juhatuse liige Andres Trumm.

Toimetaja: Merili NaelERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema