Põlvamaa kutsub "Patrioodi kuul" kohalikke tooteid ja teenuseid tarbima ({{commentsTotal}})

Põlvamaal kestab "Patrioodi kuu", mil kohalikud ettevõtted juhivad tähelepanu kohalike toodete ja teenuste tarbimise olulisusele.

Üheksat Põlvamaal tegutsevat ettevõtet koondava ühenduse MTÜ Põlvamaa Patrioot sõnum on lihtne - olgugi, et kohapealsed tooted ja teenused pole odavamad, on siiski oluline tarbida just kohalikku, kuna sellega investeeritakse elu säilimisse väiksemates piirkondades, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui möödunud aastal tutvustati patrioodi mõtteviise maakonna noortele, siis käesoleval aastal on sihtgrupp maakonna eakamad inimesed.

"Küsimus ei ole ainult tootes. Me räägime ka seda, et kohalikku teenust võiks tarbida. /.../ Nagu ütleb vanasõna, et käi ära Nuustakul, enne kui lähed Kanaari saatele, siis tegelikult on ju Põlvamaal väga palju kenasid turismitalusid, kus võiks ööd veeta. Võiks kas või minna turule, osta selle teise pensionäri käest tema enda maasikaid, mitte osta poest Poola maasikaid. Neid asju on küll, mida osta, kuidas toetada. Lisaks me propageerime ka seda, mida siin võiks noor inimene teha," selgitas Arke Lihatööstuse juhatuse liige Andres Trumm.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.