Viljandis mehe surnuks tulistanud mees vahistati ({{commentsTotal}})

{{1460965794000 | amCalendar}}

Viljandis reedel Valuoja puiesteel kortermaja trepikojas mehe surnuks tulistanud mees võeti prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal eile vahi alla.

Eile esitas Lõuna ringkonnaprokuratuur kohtule taotluse 38-aastase mehe vahistamiseks ning kohus rahuldas taotluse, ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina ERR.ee-le.

"Kahtlustatav ei olnud varem kriminaalkorras karistatud ning tal pole ka kehtivaid väärteokaristusi," ütles Kostina.

Mehele esitati kahtlustus tapmiskatses ja mõrvas. Kostina sõnul pole kuriteo motiiv seni teada.

"Kinnitame, et tulirelv kuulub kahtlustatava lähedasele, kes on endine politseiametnik, kes lahkus politseiteenistusest üheksa aastat tagasi," ütles politsei pressiesindaja Kerly Peitel.

Politsei kinnitusel laekus samale aadressile vahetult enne tulistamist väljakutse, kus teatati trepikojast lõhkumisele sarnaneva heli kohta.

Politseile edastas häirekeskus 15. aprillil kella 12.15 teate, et Valuoja puiestee maja trepikojas lõhkus keegi äsja ühe ukse taga, kuid kõne tegemise ajal oli trepikojas vaikus.

"Sündmuskohale reageeris patrull, kes ei pääsenud kohe trepikotta, kuna uks oli lukustatud. Ühendust võeti helistajaga, et ta aknast võtme viskaks ning politsei saaks üle kontrollida, kes trepikojas laamendada võis," selgitas Peitel.

Tema sõnul kuulis kohapeal olev patrull samal ajal trepikojast tulistamist.

"Sündmust kaasati lahendama kõik piirkonna politseijõud, lisaks kutsuti appi kiirreageerijad. Paralleelselt, kella 12.30 paiku, sai politsei täiendava teate häirekeskuselt, et trepikojas tulistati ning üks inimene on viga saanud. Tulistaja püüdis mõne minuti järel trepikojast põgeneda, kuid politsei pidas ta lähistel kinni," ütles Peitel.

Vaatamata meedikute pingutustele, ei õnnestunud tulistamisel haavata saanud 39-aastast meest päästa ning ta suri.

Politsei pidas kuriteo toimepanemises kahtlustatavana kinni sama maja elaniku, 38-aastase mehe.

Kahtlustuse kohaselt ostis mees 15. aprillil poest ketaslõikuri ja lõikeketta, läks oma elukohta ning lõikas katki relvakapi ukse, kust võttis oma lähedasele kuuluva tulirelva Nagan.

Pärast seda läks mees trepikotta ning tulistas läbi suletud korteriukse korrus kõrgemal asuvasse korterisse, kus viibisid naine ja väike laps. Õnneks ei saanud keegi selle tagajärjel vigastada.

Hiljem tulistas kahtlustatav trepikojas sellel hetkel teise ja kolmanda korruse vahel viibinud meest ja naist. Üks kuul tabas meest selga, mistõttu too suri saadud vigastusesse kohapeal.

Kriminaalasja uurib Viljandi politsei.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.