Viljandis mehe surnuks tulistanud mees vahistati ({{commentsTotal}})

{{1460965794000 | amCalendar}}

Viljandis reedel Valuoja puiesteel kortermaja trepikojas mehe surnuks tulistanud mees võeti prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal eile vahi alla.

Eile esitas Lõuna ringkonnaprokuratuur kohtule taotluse 38-aastase mehe vahistamiseks ning kohus rahuldas taotluse, ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina ERR.ee-le.

"Kahtlustatav ei olnud varem kriminaalkorras karistatud ning tal pole ka kehtivaid väärteokaristusi," ütles Kostina.

Mehele esitati kahtlustus tapmiskatses ja mõrvas. Kostina sõnul pole kuriteo motiiv seni teada.

"Kinnitame, et tulirelv kuulub kahtlustatava lähedasele, kes on endine politseiametnik, kes lahkus politseiteenistusest üheksa aastat tagasi," ütles politsei pressiesindaja Kerly Peitel.

Politsei kinnitusel laekus samale aadressile vahetult enne tulistamist väljakutse, kus teatati trepikojast lõhkumisele sarnaneva heli kohta.

Politseile edastas häirekeskus 15. aprillil kella 12.15 teate, et Valuoja puiestee maja trepikojas lõhkus keegi äsja ühe ukse taga, kuid kõne tegemise ajal oli trepikojas vaikus.

"Sündmuskohale reageeris patrull, kes ei pääsenud kohe trepikotta, kuna uks oli lukustatud. Ühendust võeti helistajaga, et ta aknast võtme viskaks ning politsei saaks üle kontrollida, kes trepikojas laamendada võis," selgitas Peitel.

Tema sõnul kuulis kohapeal olev patrull samal ajal trepikojast tulistamist.

"Sündmust kaasati lahendama kõik piirkonna politseijõud, lisaks kutsuti appi kiirreageerijad. Paralleelselt, kella 12.30 paiku, sai politsei täiendava teate häirekeskuselt, et trepikojas tulistati ning üks inimene on viga saanud. Tulistaja püüdis mõne minuti järel trepikojast põgeneda, kuid politsei pidas ta lähistel kinni," ütles Peitel.

Vaatamata meedikute pingutustele, ei õnnestunud tulistamisel haavata saanud 39-aastast meest päästa ning ta suri.

Politsei pidas kuriteo toimepanemises kahtlustatavana kinni sama maja elaniku, 38-aastase mehe.

Kahtlustuse kohaselt ostis mees 15. aprillil poest ketaslõikuri ja lõikeketta, läks oma elukohta ning lõikas katki relvakapi ukse, kust võttis oma lähedasele kuuluva tulirelva Nagan.

Pärast seda läks mees trepikotta ning tulistas läbi suletud korteriukse korrus kõrgemal asuvasse korterisse, kus viibisid naine ja väike laps. Õnneks ei saanud keegi selle tagajärjel vigastada.

Hiljem tulistas kahtlustatav trepikojas sellel hetkel teise ja kolmanda korruse vahel viibinud meest ja naist. Üks kuul tabas meest selga, mistõttu too suri saadud vigastusesse kohapeal.

Kriminaalasja uurib Viljandi politsei.

Toimetaja: Marek KuulViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema