Mitmel pool on talivili ebasoodsa talve tõttu hävinud ({{commentsTotal}})

Tänavune talv ei olnud soodne sügisel külvatud taliviljadele ja mitmel pool Eestis on talivili hävinud. Mõnel pool tuleb sadu hektareid talirapsi, -otra ja -nisu ümber künda ning uuesti seemendada.

Väätsa Agro taimekasvatusjuht Anneli Tihu rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et ettevõtte põldudele oli külvatud kokku 800 hektarit taliteravilja ja -rapsi. "Sellest võiks rahule jääda ainult tritikale talvitumisega, kõik põllud on alles. Välja on meil läinud talioder 56 hektaril ja suur osa talirapsist," rääkis ta.

Talirapsi kahjustuste peamiseks põhjuseks peetakse, et sellele taimele ei meeldi külma ja sulailmade vaheldumine.

"Sellel aastal juhtus niimoodi, et lumikate sulas ära jaanuari lõpus kui maapind oli vee külmunud. Väga paljud taimed jäid niiskusesse ja siis tuli uus lumi peale ja terve märtsikuu oli päris tugev lumekoorik peal, nii et need taimed seal niiskuses hukkusid," selgitas Tihu.

Osaühingus Estonia sai sügisel maha üle 2400 hektari talirüpsi, rukist ja talinisu.

"Põlde on igasuguseid. Need, mis said õigel ajal külvatud, on väga ilusad. Just talinisu, kus külv jäi üsna hilja peale, on natuke kehvemas seisus," ütles Estonia agrokeemik Helina Märtmann.

Tema sõnul tuleb midagi ilmselt ka ümber külvata. "Aga ootame natuke soojasid ilmasid ja vaatame juba antud väetise mõju ja järgmisel nädalal teeme lõpliku otsuse, kui palju läheb ümberkündmisele," rääkis Märtmann.

"Aktuaalne kaamera" on saanud teateid talirapsi täielikust hävimisest Paunvere Agros Jõgevamaal, Kehtna Mõis Raplamaal peab üles kündma 60 hektarit, Peetri Põld ja Piim Järvamaal 45 hektarit. Kõige suuremat kahju on saanud Trigon Dairy Farming Estonia põllud Väätsa ja Kaiu kandis, kus tuleb uuesti seemendada ligi 600 hektarit põldu.

Toimetaja: Merili NaelOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema