Mitmel pool on talivili ebasoodsa talve tõttu hävinud ({{commentsTotal}})

Tänavune talv ei olnud soodne sügisel külvatud taliviljadele ja mitmel pool Eestis on talivili hävinud. Mõnel pool tuleb sadu hektareid talirapsi, -otra ja -nisu ümber künda ning uuesti seemendada.

Väätsa Agro taimekasvatusjuht Anneli Tihu rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et ettevõtte põldudele oli külvatud kokku 800 hektarit taliteravilja ja -rapsi. "Sellest võiks rahule jääda ainult tritikale talvitumisega, kõik põllud on alles. Välja on meil läinud talioder 56 hektaril ja suur osa talirapsist," rääkis ta.

Talirapsi kahjustuste peamiseks põhjuseks peetakse, et sellele taimele ei meeldi külma ja sulailmade vaheldumine.

"Sellel aastal juhtus niimoodi, et lumikate sulas ära jaanuari lõpus kui maapind oli vee külmunud. Väga paljud taimed jäid niiskusesse ja siis tuli uus lumi peale ja terve märtsikuu oli päris tugev lumekoorik peal, nii et need taimed seal niiskuses hukkusid," selgitas Tihu.

Osaühingus Estonia sai sügisel maha üle 2400 hektari talirüpsi, rukist ja talinisu.

"Põlde on igasuguseid. Need, mis said õigel ajal külvatud, on väga ilusad. Just talinisu, kus külv jäi üsna hilja peale, on natuke kehvemas seisus," ütles Estonia agrokeemik Helina Märtmann.

Tema sõnul tuleb midagi ilmselt ka ümber külvata. "Aga ootame natuke soojasid ilmasid ja vaatame juba antud väetise mõju ja järgmisel nädalal teeme lõpliku otsuse, kui palju läheb ümberkündmisele," rääkis Märtmann.

"Aktuaalne kaamera" on saanud teateid talirapsi täielikust hävimisest Paunvere Agros Jõgevamaal, Kehtna Mõis Raplamaal peab üles kündma 60 hektarit, Peetri Põld ja Piim Järvamaal 45 hektarit. Kõige suuremat kahju on saanud Trigon Dairy Farming Estonia põllud Väätsa ja Kaiu kandis, kus tuleb uuesti seemendada ligi 600 hektarit põldu.

Toimetaja: Merili NaelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.