Brasiilia alamkoja otsus president ametist tagandada võib tähendada vasakpoolse ajastu lõppu ({{commentsTotal}})

Brasiilia parlamendi alamkoda hääletas president Dilma Roussefi tagandamise poolt. President jääb siiski ametisse vähemalt maikuuni, kui korraldatakse hääletamine ka parlamendi ülemkojas, senatis. Roussefit kahtlustatakse valitsuse hoiukontodega manipuleerimises enne tema tagasivalimist teiseks ametiajaks kahe aasta eest.

367 saadikut pooldas presidendi tagandamist ja tema vastu süüdistuse esitamist, 167 alamkoja liiget seda ei tahtnud. Hääletamine kestis mitu tundi, sest hääletusprotsess oli avalik ja igale rahvaesindajale anti ka võimalus oma otsust põhjendada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Maikuus viiakse senatis läbi ka esimene kohtuprotsess koos presidendi küsitlemisega, Brasiilia ülemkohtunik Jose Eduardo Cardozo on selgelt presidendi poolt ning usub, et kohtul on piisavalt tõendusmaterjali kummutamaks kõik presidendivastased süüdistused.

Alamkojas toimunu kohta leidis ülemkohtunik, et opositsioonil on kange kiire presidendi kukutamisega. "President on valmis igasugu lahendusteks demokraatia raames, mis austavad põhiseadust, kuid kunagi ei saa leppida põhiseadusest üleastumisega, olukorraga, mis kvalifitseerub riigipöördeks," rääkis Cardozo.

Siiski usutakse üldiselt, et tänane alamkoja otsus tähendab Töölispartei 13 aastat kestnud valitsusaja lõppu Brasiilias, järelikult ka ühe vasakpoolse perioodi lõppu Lõuna-Ameerika tugevaimas tööstusriigis.

Riigis, mis Ladina-Ameerika riikidest ainsana võrdsena maailma suurjõudude kõrvale tõusta püüab. Presidendi ja Töölispartei vastased alustasid alamkoja otsusest kuuldes kohe rõõmupidu kogu riigis.

Rahvas on aga presidendi küsimuses tugevasti lõhestunud, 60 protsenti pooldab presidendi tagandamist ja tema vastu süüasja algatamist, 40 protsenti on aga sama tugevasti selle vastu ning erapooletud ja kõhklejad praktiliselt puuduvad. Brasiilia sisepoliitilisele olukorrale selline asjade seis head muidugi ei tähenda.

Toimetaja: Allan RajaveePolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics