Sillamäe elanikud koguvad allkirju teetööde peatamiseks ({{commentsTotal}})

Sillamäe elanikud koguvad allkirju maanteeameti plaanitud teetööde peatamiseks, sest nende arvates lõhub Tallinna-Narva maantee rekonstrueerimisel rajatav tunnel linna terviklikkust ja jätab nende aiamaad kastmisveeta.

Teisipäeval teavitas maanteeamet avalikkust oma tänavustest tööplaanidest. Ida-Virumaal on suurim objekt Sillamäel Tallinna-Narva maantee liiklussõlm, kus autoliiklus suunatakse tunneliga raudtee alt läbi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pahased aiapidajad on kogunud ehitatava tunneli vastu paarsada allkirja.

"Saadame need allkirjad koos seletuskirjaga maavanemale, kes peab seisukoha võtma. Minu meelest rikutakse siin korduvalt seadusi ja reegleid ja arvestata elanike seisukohtadega," rääkis Sillamäe linnavolikogu liige Oleg Kultajev.

Maantee- ja keskkonnaametile on esitatud järelepärimised teetöödest tingitud võimaliku veetaseme languse kohta teeäärsetes aianduskooperatiivides.

"See on 200 meetri kaugusel ehitatavast tunnelist, mis tuleb allapoole pinnavete taset. Seepärast läheb osa sellest veest tunnelisse ja sealt ülemisse veehoidlasse," selgitas Sillamäe looduskaitseseltsi esimees Vladimir Mirotvortsev.

Maanteeamet on kinnitanud, tööde projekt on heaks kiidetud ja seda muuta ei kavatseta.

Sillamäe volikogu opositsiooni meelest tekitab selle projekti realiseerimine veelgi probleeme. "Linlased näevad millise tõtakusega seda asja aetakse. Oluline on teada, et nende töödega lõigatakse linn pooleks ja sellesse linnajakku, kus on aiamajad, enam ei pääse," ütles Kultajev.

Sillamäe linnapea Tõnis Kalberg selgitas, et üks projekti eesmärk on eraldada transiitliiklus linnasisesest liiklusest. "See tähendab seda, et meil linnaelanikena tuleb oma liiklusharjumusi natuke muuta ja eks iga muudatus on natuke segadusttekitav. See projekt on linnale väga vajalik," ütles ta.

Allkirjade kogujad seavad mitmel põhjusel kahtluse alla teetööde ja kogu Sillamäe üldplaneeringu seaduslikkuse. Ida-Viru maavalitsus on asunud nende argumente kontrollima.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema