Sillamäe elanikud koguvad allkirju teetööde peatamiseks ({{commentsTotal}})

Sillamäe elanikud koguvad allkirju maanteeameti plaanitud teetööde peatamiseks, sest nende arvates lõhub Tallinna-Narva maantee rekonstrueerimisel rajatav tunnel linna terviklikkust ja jätab nende aiamaad kastmisveeta.

Teisipäeval teavitas maanteeamet avalikkust oma tänavustest tööplaanidest. Ida-Virumaal on suurim objekt Sillamäel Tallinna-Narva maantee liiklussõlm, kus autoliiklus suunatakse tunneliga raudtee alt läbi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pahased aiapidajad on kogunud ehitatava tunneli vastu paarsada allkirja.

"Saadame need allkirjad koos seletuskirjaga maavanemale, kes peab seisukoha võtma. Minu meelest rikutakse siin korduvalt seadusi ja reegleid ja arvestata elanike seisukohtadega," rääkis Sillamäe linnavolikogu liige Oleg Kultajev.

Maantee- ja keskkonnaametile on esitatud järelepärimised teetöödest tingitud võimaliku veetaseme languse kohta teeäärsetes aianduskooperatiivides.

"See on 200 meetri kaugusel ehitatavast tunnelist, mis tuleb allapoole pinnavete taset. Seepärast läheb osa sellest veest tunnelisse ja sealt ülemisse veehoidlasse," selgitas Sillamäe looduskaitseseltsi esimees Vladimir Mirotvortsev.

Maanteeamet on kinnitanud, tööde projekt on heaks kiidetud ja seda muuta ei kavatseta.

Sillamäe volikogu opositsiooni meelest tekitab selle projekti realiseerimine veelgi probleeme. "Linlased näevad millise tõtakusega seda asja aetakse. Oluline on teada, et nende töödega lõigatakse linn pooleks ja sellesse linnajakku, kus on aiamajad, enam ei pääse," ütles Kultajev.

Sillamäe linnapea Tõnis Kalberg selgitas, et üks projekti eesmärk on eraldada transiitliiklus linnasisesest liiklusest. "See tähendab seda, et meil linnaelanikena tuleb oma liiklusharjumusi natuke muuta ja eks iga muudatus on natuke segadusttekitav. See projekt on linnale väga vajalik," ütles ta.

Allkirjade kogujad seavad mitmel põhjusel kahtluse alla teetööde ja kogu Sillamäe üldplaneeringu seaduslikkuse. Ida-Viru maavalitsus on asunud nende argumente kontrollima.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.