Siim Kallas: mul pole midagi varjata ({{commentsTotal}})

Siim Kallas ütles, et see, miks ta kaks aastat tagasi peaministriks ei saanud, oli ebasoodsate asjaolude kokkulangemine, kuid tal ei ole seoses sellega midagi varjata.

Kallas rääkis ETV saates "Ringvaade", et tema asumine peaministriks oleks olnud kõigile halb. "See oleks olnud erakonnale halb, see oleks olnud koalitsioonile halb ja see oleks mulle endale olnud halb," märkis Kallas ja lisas, et kokkuvõttes lahenes peaministri küsimus ju siiski väga hästi.

Kallas põhjendas 2014. aastal peaministriks pürgimisest loobumist meedia survega. Vastates saatejuhi küsimusele, kas ta ei karda, et ka seekord hakatakse talle klapperjahti pidama, ütles Kallas, et tal ei ole asju, mida varjata või mille pärast tagasi vaadates mures olla.

"Kõik seletused on antud. Kui tõmmata kõrvale, siis see jätabki mulje, et on tohutult varjatud saladusi, mida ei taha välja tuua," ütles ta.

Kallas selgitas, et osalt mõjus tema kahe aasta tagusele otsusele ka see, et ajad olid vahepeal muutunud.

"Selles asjas mõjus ka see, et ma olin väga palju ära olnud. Nii imelik kui see ka pole, sa oled küll ühenduses, annad intervjuusid, käid kodus, suhtled inimestega, aga ikkagi hakkab sul mingi kuues meel, mis on poliitiku jaoks hädavajalik, tuhmuma ja sa ei taju enam muutusi, mis on toimunud," rääkis ta.

Kallase sõnul ei oleks ta presidendiks kandideerinud, kui ta oleks kindel, et talle toetust ei ole.

President Toomas Hendrik Ilves on Kallase sõnul oma tööd hästi teinud.

"Ta on väga täpselt järginud põhiseaduse mõtet, tegutsenud nendes raamides. Ta on välismaal väga jõuliselt tegutsenud ja tal on väga suur ruum, kus ta on ennast ja Eesti vabariiki teadvustanud ja ta on teinud IT-temaatika koha pealt fantastilist tööd. Nii et ma arvan, et ükski teine tema kõrval ei suudakski seda asja niimoodi esitleda ja Eestile nii palju kasu tuua," kommenteeris ta.

Kommenteerides Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liikme Martin Helme sõnu, et Marina Kaljurand ei sobi venelasena Eesti presidendiks, ütles Kallas, et tegemist on "täiesti talumatu mõttega".

"Põhiseadus ütleb, et Eesti president peab olema Eesti vabariigi kodanik. Ja ongi nii, et Eesti kodanike seas ei saa teha mingisugust vahet ega hakata selgeks tegema, kes on mingisuguse etnilise taustaga. See jutt läheb kohe hullumajja," rääkis Kallas.

Tema hinnangul on sarnased avaldused ohtlikud. "Mulle need ei meeldi ja need on sügavalt ohtlikud, sest ma näen, kuhu see asi võib minna. See võib hakata Eesti-sisest konflikti üles puhuma, konfrontatsiooni. Meid on 1,3 miljonit /.../ ja siis mõtled, et kas see on asi, kus me peaksime omavahel tülli minema, arvestades kõiki rahvuseid ja erineva taustaga inimesi, kes meil siin elavad. Äärmustega töötamine on alati väga riskantne," rääkis ta.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.