Siim Kallas: mul pole midagi varjata ({{commentsTotal}})

Siim Kallas ütles, et see, miks ta kaks aastat tagasi peaministriks ei saanud, oli ebasoodsate asjaolude kokkulangemine, kuid tal ei ole seoses sellega midagi varjata.

Kallas rääkis ETV saates "Ringvaade", et tema asumine peaministriks oleks olnud kõigile halb. "See oleks olnud erakonnale halb, see oleks olnud koalitsioonile halb ja see oleks mulle endale olnud halb," märkis Kallas ja lisas, et kokkuvõttes lahenes peaministri küsimus ju siiski väga hästi.

Kallas põhjendas 2014. aastal peaministriks pürgimisest loobumist meedia survega. Vastates saatejuhi küsimusele, kas ta ei karda, et ka seekord hakatakse talle klapperjahti pidama, ütles Kallas, et tal ei ole asju, mida varjata või mille pärast tagasi vaadates mures olla.

"Kõik seletused on antud. Kui tõmmata kõrvale, siis see jätabki mulje, et on tohutult varjatud saladusi, mida ei taha välja tuua," ütles ta.

Kallas selgitas, et osalt mõjus tema kahe aasta tagusele otsusele ka see, et ajad olid vahepeal muutunud.

"Selles asjas mõjus ka see, et ma olin väga palju ära olnud. Nii imelik kui see ka pole, sa oled küll ühenduses, annad intervjuusid, käid kodus, suhtled inimestega, aga ikkagi hakkab sul mingi kuues meel, mis on poliitiku jaoks hädavajalik, tuhmuma ja sa ei taju enam muutusi, mis on toimunud," rääkis ta.

Kallase sõnul ei oleks ta presidendiks kandideerinud, kui ta oleks kindel, et talle toetust ei ole.

President Toomas Hendrik Ilves on Kallase sõnul oma tööd hästi teinud.

"Ta on väga täpselt järginud põhiseaduse mõtet, tegutsenud nendes raamides. Ta on välismaal väga jõuliselt tegutsenud ja tal on väga suur ruum, kus ta on ennast ja Eesti vabariiki teadvustanud ja ta on teinud IT-temaatika koha pealt fantastilist tööd. Nii et ma arvan, et ükski teine tema kõrval ei suudakski seda asja niimoodi esitleda ja Eestile nii palju kasu tuua," kommenteeris ta.

Kommenteerides Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liikme Martin Helme sõnu, et Marina Kaljurand ei sobi venelasena Eesti presidendiks, ütles Kallas, et tegemist on "täiesti talumatu mõttega".

"Põhiseadus ütleb, et Eesti president peab olema Eesti vabariigi kodanik. Ja ongi nii, et Eesti kodanike seas ei saa teha mingisugust vahet ega hakata selgeks tegema, kes on mingisuguse etnilise taustaga. See jutt läheb kohe hullumajja," rääkis Kallas.

Tema hinnangul on sarnased avaldused ohtlikud. "Mulle need ei meeldi ja need on sügavalt ohtlikud, sest ma näen, kuhu see asi võib minna. See võib hakata Eesti-sisest konflikti üles puhuma, konfrontatsiooni. Meid on 1,3 miljonit /.../ ja siis mõtled, et kas see on asi, kus me peaksime omavahel tülli minema, arvestades kõiki rahvuseid ja erineva taustaga inimesi, kes meil siin elavad. Äärmustega töötamine on alati väga riskantne," rääkis ta.

Toimetaja: Merili NaelINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics